חוזה עבודה - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • אביבה

  נשלח ע"יאביבה 10:26, 17 באוקטובר 2012

  בעלי עובד כמנהל לוגיסטיקה 3 שנים, כשנכנס לעבוד שם הוא חוייב כחלק מקבלתו לעבודה לחתום על חוזה עבודה ובו הוא מחוייב לתת 220 שעות חודשיות, הוא עובד שישה ימים בשבוע, הוא מקבל משכורת קבועה, כל חודש הוא לא מצליח להגיע לכמות השעות המבוקשת והמעסיק מוריד לו מימי החופש, היום בעלי נמצא במינוס מאוד גדול בימי החופש שלו. האם מותר לו להוריד ימי חופש, במשכורת של בעלי הוא אף פעם לא נוגע, והאם מותר לחייב עובד לעבוד 220 שעות בחודש כתנאי להעסקתו? מהם מספר השעות הגדול ביותר שמותר לחייב על פי חוק עובד לעבוד בחודש גם בחוזה עבודה?

  השב
 • 12:06, 22 באוקטובר 2012

  אביבה שלום,
  מציעה כי תפני לקבלת ייעוץ פרטני.

  תגובה
 • 23:01, 25 באוקטובר 2012

  אביבה שלום,
  בשלב זה אוכל לציין כי יום בו הגיע העובד לעבודה אינו יכול להיחשב כיום חופש. מעביד אינו רשאי לנכות ימי חופשה מהימים הצבורים לעובד בדיעבד מבלי להודיע לעובד על כך מראש. בעניין זה יצוין כי על פי חוק, העובד זכאי ל"ימי חופשה", היינו לימים מלאים ולא לחלקי ימים. לפיכך, במצב המתואר בשאלתך, על המעביד לשלם לעובד שכר בגין השעות בהן עבד בפועל, אולם הוא אינו רשאי לראות בשעות ההיעדרות כניצול ימי החופשה השנתית של העובד. יצוין כי האמור מתייחס לעניין ימי החופשה השנתית המגיעים לעובד על פי חוק.
  בברכה,

  איילת רייך-מיכאלי, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.