הצטרפות לכתב תביעה - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • טלי

  נשלח ע"יטלי 15:47, 22 באוקטובר 2012

  איילת שלום לך. אני ובעלי חברי קיבוץ מזה 25 שנה. לצערי הפך הקיבוץ בשנים האחרונות עורו ומעדיף כיום לקלוט אנשים מבוססים על פני בנינו. הקיבוץ דורש כעת מביתי בת ה 24 שתפנה את דירתה (מה שיחייב אותה לעזוב) אנו שוקלים לפנות לבית המשפט אך לאור העלויות הגבוהות רציתי לשאול האם אנחנו בתור הורים יכולים להשתתף בכתב התביעה? (למרות שהיא בגירה) במידה וכן האם הקיבוץ מחויב להשתתף במימון הצד שלנו בגלל היותנו חברי קיבוץ? הרי הם משתמשים בכספנו כדי לייצג את הקיבוץ! רוב תודות טלי

  השב
 • 22:57, 25 באוקטובר 2012

  טלי שלום, התובעת צריכה להיות בתכם. כמו כן, משאלתך לא ברור האם בתכם ניסתה להתקבל לקיבוץ ונדחתה. בעניין זה יש לציין, כי תקנה 2(ג) לתקנות האגודות השיתופיות (חברות) תשל"ג-1973 קובעת כי "מי שסירבו לקבלו כחבר באגודה, רשאי לערער על הסירוב בפני האסיפה הכללית של האגודה זולת אם נקבעה רשות אחרת בתקנות האגודה".

  בברכה,
  איילת רייך-מיכאלי, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.