הגישה הביתה - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • דליה

  נשלח ע"ידליה 21:37, 10 בינואר 2013

  שלום קניתי בית בקיבוץ שהפך ליישוב שיתופי. כיום סוללים את הכבישים בכל הישוב כי עד היום היו במקום דרכי עפר לרוב. האם לישוב/מועצה מקומית יש חובה ללפתח את שביל הגישה מהכביש הנסלל עד לפתח ביתי -מדובר ב,שביל" שהוא למעשה שייך ליישוב לא מעובד בוצי מאד -אני מניחה עליו "רפסודות" עץ כדי להגיע לחצר ביתי. תודה

  השב
 • 16:02, 16 בינואר 2013

  דליה שלום,
  בפסק דין שניתן בעת"מ (חי') 4144/07 דני עאסי נ' המועצה המקומית פסוטה נקבע כי "רשות מקומית חייבת לפעול להסדרת כל השירותים המוניציפאליים, לרבות דרכי גישה, לאלו שבנו בתיהם כחוק בהתאם לתכנית המתאר. מחדל בביצוע פעולות אלו לאורך זמן הוא בלתי סביר בעליל ואי קיום חובות המועצה המקומית על פי חוק".

  בברכה,
  איילת רייך-מיכאלי, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.