בית ההורים במושב - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
  • חנה

    נשלח ע"יחנה 11:30, 26 בפברואר 2013

    שלום הוריי נפטרו ולא השאירו צוואה לצערי. 2 האחים שלי עברו לגור עם המשפחות שלהם בבית ההורים שלי כשאחד גר בקומה שנייה בבית, כל הקומה שלו והאח השני שלי גר בבית קטן שנבנה בחצר של ההורים. אני גרה בעיר. שני האחים שלי טוענים שהבית שבו הם גרים שייך להם ולא חושבים בכלל לפצות אותי או להגיע איתי לאיזשהוא הסדר. אני לא יכולה לשכור עו"ד בגלל מצבי הכלכלי ואני בסכסוך איתם יותר משנה בגלל זה. מה אני יכולה לעשות כדי לקבל את מה שמגיע לי מהבית של ההורים שלי?

    השב
  • 13:31, 24 במרץ 2013

    האם הוצא צו ירושה כחוק?
    זו שאלה לעו"ד- האם צו ירושה ניתן להוציא במעמד צד אחד בלבד?
    כרקע לעניין- איך רשום הבית על שם ההורים? האם יש להם חוזה חכירה למשל עם מינהל מקרקעי ישראל? או האם בעלות פרטית? אם כן , האם רשום בטאבו?

    תגובה
  • 23:48, 26 במרץ 2013

    חנה שלום,
    בהתאם לסעיף 13 לחוק הירושה תשכ"ה-1965 ילדי המוריש מתחלקים שווה בשווה בעזבון המוריש. לפיכך, בהנחה ואכן הורייך לא עשו בחייהם כל פעולה על מנת להעביר את הבית לאחייך (צוואה, מינוי בן ממשיך) אזי הנך רשאית לפעול לקבלת צו ירושה (באמצעות הגשת בקשה לרשם הירושה) ולקבל את חלקך בעזבון ההורים.

    תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.