חברי קיבוץ מהמניין - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 11:07, 11 ביוני 2013

  שלום אני ואחי רוצים לגור בקיבוץ כבני קיבוץ בצפון ולא כשוכרים דירה. אחי כרגע סטודנט ועובד וגם אני עובד. איך הופכים להיות קיבוצניקים מהמניין והאם בכל קיבוץ יש חוקים אחרים?

  השב
 • 22:41, 13 ביוני 2013

  על מנת להיות "קיבוצניקים" כהגדרתכם יש להתקבל לחברות בקיבוץ. לשם כך יש לפנות למוסדות הקיבוץ ולברר מהם הליכי הקליטה בקיבוץ ומהם התנאים לקבלה לחברות (ככלל, בכל בקיבוץ קיימת ועדת קליטה האמונה על קליטת חברים חדשים). הליכי הקליטה עשויים להיות שונים בין קיבוץ אחד לאחר והדבר תלוי בהסדר שנקבע בתקנון הקיבוץ.

  בברכה,
  איילת רייך-מיכאלי, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.