המשך לשאלה על צו ירושה חלקי - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • מרים

  נשלח ע"ימרים 08:03, 20 ביולי 2013

  תודה על התשובה הקודמת ובהמשך לכך,עבדתי 17 שנים במשק שותפות שאחי עשה עם אימי,ובפועל גרף הכל לכיסו.עבדתי עם תלושים,ובפועל קיבלתי גרושים .עבדתי 7 ימים בשבוע 365 יום בשנה.[משק חי עופות פטם הטלה ומטעים נשירים] אחי פיטר אותי לאחר שאימי הפכה סיעודית והוא תיכנן יחד עם אחיו להשתלט על המשק.ניסיתי לתבוע את זכויותי אך הוא דאג שהתיק לא יגיע לבי"המש[.750 אלף ש"ח.]ואוטוטו יש התיישנות.אימי כל הזמן הבטיחה לי שהמשק יהיה שלי .מבלי שידענו על הצו ירושה שאותו הסתיר אותו אח.גם בגלל עבודתי, ושויתרתי על חיי לחלוטין.עתה אחיי החליטו להתאגד ולנשל אותי טוטאלית מהמשק.האם שני הפרמטרים הללו צו חלקי,ועבודה ללא תמורה.יבטיחו לי את המשק או שעליי לנהוג בדרך אחרת?אימי לא עשתה צוואה כי היה ברור לכולם שאני בת ממשיכה.7 שנים אחרונות אני ממנת את אימי ומטפלת בה לבד.

  השב
 • 11:58, 28 ביולי 2013

  מרים שלום,
  במידה ולטענתך מגיעים לך כספים מהשותפות בגין עבודתך הרי שעלייך להגיש תביעה בגין כך בטרם תחלוף תקופת ההתיישנות. כאמור בתשובתנו הקודמת, בהתאם לצו הירושה את יכולה לרשום את חלקך במשק. באשר לחלק של אמך, הרי שללא צוואה תהיי זכאית לחלקך בירושה בהתאם לחוק.
  בברכה,
  איילת רייך-מיכאלי, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.