בניית יחידות מגורים בנחלה - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • א'

  נשלח ע"יא' 16:15, 30 באפריל 2014

  הי, אנחנו מעוניינים לבנות מבנה מגורים שני על חלקה במושב. הבנו שניתן לבנות שתי יחידות של 160 מ' ויחידה נוספת של 55 מ' (בכפוף לרצף דורי) ללא תשלומים למינהל. מה שלא ברור לנו, ועוד פחות ברור לנו כיצד ניתן לברר, זה האם 160 מ' אלה כוללים את שטחי הממ"ד ושטחי השירות, או שניתן לבנות את השטחים הנוספים בלא תשלומים נוספים למנהל. תודה!

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין רגב אלקיים

  עו"ד רגב אלקיים,מנהל הפורום

  16:27, 13 ביולי 2014

  א. שלום

  בעיקרון, הנוהג היה כי שטח הממ"ד אינו נכלל בשטח הבניה המותר (160 מ"ר).

  בהחלטות מנהל נקבע עוד, כי הוספת ממ"ד לבית קיים עד לשטח 20 מ"ר אינה מצריכה תשלום דמי היתר למנהל.

  יחד עם זאת, לאחרונה החלו להתייחס בתוכניות לממ"ד ולשטחי שירות כחלק מהמבנה.

  רצוי כי תתייעצי עם אדריכל.

  ראוי לציין, כי בהתאם להחלטת 1155 של מועצת רשות מקרקעי ישראל, ככל ותירשמו כחוכרים, הרי שמסתכלים על סך בניה כולל למשק (375 מ"ר) ולא ליחידה.


  בברכה,

  רגב אלקיים, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.