דיני שוכרים במושב - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • רחל בר

  נשלח ע"ירחל בר 21:56, 18 באוקטובר 2014

  שלום .השכרתי את ביתי במושב העברתי על שם השוכר את המים וארנונה. אבקש לדעת על מי חלה האחריות באם ישלם את חוב המים וארנונה עלי בעלת הדירה או על השוכר שהעביר על שמו את המים וארנונה.? כמו כן במידה וארצה למכור את הבית ויהיה אולי חוב של השוכר האם האגודה תפנה אלי שאני ישלם את חוב השוכר או שתפנה אליו? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין רגב אלקיים

  עו"ד רגב אלקיים,מנהל הפורום

  17:41, 20 באוקטובר 2014

  רחל שלום

  חוב הארנונה חל על השוכר שהעביר את הרישום על שמו במועצה.

  אם תרצי למכור את הבית, המועצה יכולה לעורר בעיות אם יוותר חוב ארנונה, ולא ליתן אישור להעברת הזכויות (קלף של המועצה גם אם זה נעשה בניגוד לחוק).

  לידיעתך, ככל ומדובר ביחדת מגורים במשק, הרי שהשכרת בית המגורים ללא אישור רשות מקרקעי ישראל בכתב ומראש אינה חוקית.

  הנני מייעץ להיוועץ עם עורך דין הל לעניין חוקיות ההשכרה והן לעניין עצם ההשכרה.


  בברכה,

  רגב אלקיים, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.