בנייה בנחלה - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • אדווה

  נשלח ע"יאדווה 15:44, 16 בדצמבר 2014

  היי שמי אדווה, לאחרונה אני ובן זוגי שקלנו לבנות בית מגורים מבניה קלה בנחלת סבו של בן זוגי, המצב הנתון: קיים מבנה מגורים של בעל הנחלה - בערך 100 מטר. נכד אחד כבר בנה בנחלה בית מגורים מבניה קלה בגודל 74 מטר. בן נוסף (שכבר בימים אלו הנחלה מורשת לו) מעוניין גם הוא לבנות בית מגורים בנחלה - בערך 200 מטר על מקומו של לול קיים. שאלתי היא כזו - לפי מידע שקראתי באינטרנט, בעל נחלה מוגבל להקמת מבני מגורים עד 375 מטר. ראשית - האם ניתן לבנות מעבר להגבלה זאת? ואם כן לאיזה סכומים מגיע המיסוי על כך? שנית - האם בנייתו של הבן היורש על בסיסו של לול קיים נחשבת בתוך המטרים המותרים? שלישית - האם הנחת מבנה יביל כלולה אף היא בהגבלה? ומהם ההיתרים הנדרשים להנחת מבנה יביל? אנו נמצאים בצומת דרכים , אשמח לתשובה יעילה ומהירה. ראוי לציין כי עו"ד ששוחחתי איתו היום דרש 1000 שקלים אך ורק על התייעצות זאת. סכום שעולה על כל דמיון.

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין רגב אלקיים

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  09:50, 17 בדצמבר 2014

  אדוה שלום

  זכויות בניה במשק חקלאי הנן עד 375 מ"ר

  ניתן לבנות מעבר לזה (בכפוף לאישור הרשויות) בתשלום 91% על הבניה העודפת.


  בברכה,

  רגב אלקיים, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.