בית בנחלת ההורים - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • לבנת

  נשלח ע"ילבנת 21:10, 30 בדצמבר 2014

  שלום. אנו מעוניינים לבנות בית בבנייה קלה במשק של ההורים. יש ברשותינו הון עצמי שיספיק לקבלת משכנתא,האם בעת קבלת משכנתא נידרש למשכן את המשק? בנוסף יש במשק 2 בתים, אחד של ההורים ואחד שאנו גרנו בו עד עכשיו, האם תהא בעייה לבניית בית 3?(בית ההורים 170 מטר והבית השני 65 מטר)

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין רגב אלקיים

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  08:53, 31 בדצמבר 2014

  לבנת שלום

  משכנתא משמעה משכון/שעבוד נכס בגין הלוואה שנוטלים לרכישת הנכס.

  כשנוטלים הלוואה מבנק לרכישת נכס, הבנק יבקש בדרך כלל שעבוד/משכנתא על הנכס הנרכש.

  במקרה שלכם, הזכויות במשק (בר רשות) הנן של ההורים ורק הם אלו שרשאים לשעבד את המשק.

  ניתן לבקש מהבנק ליטול הלוואה ולשעבד נכס אחר שלכם.

  לגבי בניית בית 3 במשק, נכון להיום (טרם נתנו הוראות רמ"י (המנהל) לאפשרות חכירת חלקת המגורים), ניתן לבנות בית 3 רק כאשר מדובר ב-3 דורות במשפחה המתגוררים במשק (סבא-בן-נכד).

  ניתן להגיש בקשה להיתר להצמדת המבנה החדש לאחד הבתים הקיימים, וכך מבחינת הועדה לתכנון ובניה מדובר ב-2 בתים. הכל כמובן בכפוף לאישור המנהל, האגודה והועדה המקומית לתכנון ובניה.

  לסיום, ההשקעות ובחינת הזכויות שלכם ושל ההורים במשק מצריכות עריכת הסכמים בין משפחתיים כדי למנוע סכסוכים בעתיד.

  הנני לרשותך.


  בברכה,

  רגב אלקיים, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.