נחלה עם פניה מרשות מקרקעי ישראל - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • סימה

  נשלח ע"יסימה 22:37, 7 באפריל 2015

  אמי נפטרה בשנות החמישים לימים, אבי נשא אישה שניה שילדה לו ילדים אבי נפטר לפני מס' שנים ואשתו השניה נפטרה אחריו לפני שנתיים - והשאירה ירושה לשנים מילדיה הירושה לא מומשה עד כה. הבעיה: חלק מילדיה האחרים - הקימו יחידות דיור ומחסנים ללא היתר בנחלה עכשיו קבלו כל הילדים (כולל אותי, מהאם הראשונה) מכתב מרשות מקרקעי ישראל שבו אנו מתבקשים לפנות את המחסנים לאלתר, לפני תביעה משפטית! אבל אין לי ולאחי מהאם הראשונה שום דריסת רגל בנחלה... מה לעשות ??? תודה רבה, סימה

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין רגב אלקיים

  עו"ד רגב אלקיים,מנהל הפורום

  08:51, 13 באפריל 2015

  סימה שלום

  אציין כי הבעיה שהעלית חושפת אותך הן להליכים משפטיים אזרחיים מול רמ"י והן להליכים פליליים מול הועדה המקומית לתכנון ובניה.

  ראשית עלייך לפנות לרמ"י עם תעודות הפטירה והצוואות ולהעלות בפניהם טענתך.

  שנית, תפני לאחייך (יורשי אשתו השניה של אביך) ותבקשי מהם להוציא צו ירושה/קיום צוואה.

  הנני מציע כי את ואחייך (יורשי אשתו השניה של אביך) תפגשו בהקדם עם עו"ד על מנת לפתור את הבעיה לכל הצדדים.

  למידע נוסף הנך יכולה לפנות אליי בפרטי.


  בברכה,

  רגב אלקיים, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.