סוגיית בן ממשיך - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • Nina Asor

  נשלח ע"יNina Asor 15:47, 26 ביולי 2015

  לפני כחמש שנים נפטר אבי. לאחר פטירתו אמי כתבה צוואה מפורטת, כולל תצהיר מצולם מול עורך דין בו הורישה לי את בית ההורים. לאחר פטירתה הוצאנו צו מימוש צוואה אך גילינו כי אחי הבחור רשום כבן ממשיך במנהל. העברת השם נעשתה לפני יותר משלושים שנים ואימי מעולם לא חתמה על כך, רק אבי. למרות שאחי בנה את ביתו בצמוד להורים הוא מעולם לא דאג להם או למשק. האם יש ביכולתי להפוך את החלטת הבן ממשיך, ומדוע לא נעשה תיקון לחוק כאשר המשק אינו פעיל יותר? האם בן ממשיך גובר על צוואה באופן גורף?

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין רגב אלקיים

  עו"ד רגב אלקיים,מנהל הפורום

  08:13, 27 ביולי 2015

  נינה שלום

  ככלל, ככל ומונה בן ממשיך כדין, הרי שהעברת הזכויות במשק לאחר פטירת ההורים תהיה לבן הממשיך.

  עלייך לבדוק האם מינוי הבן הממשיך היה כדין (לרבות סוגיית הסכמת אימך למינוי).

  בברכה,

  רגב אלקיים, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.