איך כתב יד יכול להיות מאובחן מבחינה משפטית? - פורום גרפולוגיה משפטית

שאלה חדשה
 • מתעניין

  נשלח ע"ימתעניין 11:30, 3 ביולי 2013

  כתב היד שלנו משתנה מכתיבה לכתיבה ומשתנה בהתאם לעט שאנחנו משתמשים בה ולסוג הנייר ולמצב הנפשי שלנו, אז איך אפשר לעשות אבחון ועוד שיהיה קביל בבית משפט? צריך הרי להתחשב בכל המרכיבים שציינתי, לא?

  השב
 • מנהל הפורום:סיון זמיר

  שם: זמיר סיון - גרפולוג משפטי,מנהל הפורום

  14:58, 3 ביולי 2013

  הצורניות אכן משתנה בשל השפעות חיצוניות כאלה ואחרות של מצב רוח, ערנות, עייפות, סוג כלי כתיבה, סוג ניר וכיוצ"ב אך האלמנטים המוטוריים היחודיים המייחדים את כתב ידך ואישיותך נשארים זהים, צריך לזכור שגרפולוגים בתחום המשפטי נותנים חשיבות פחותה לאלמנטים צורניים ויותר לאלמנטים מוטורים כגון : לחץ כתיבה [ מידת חריטת כלי הכתיבה בנייר], צפיפות הדיו, זווית הכתיבה, אופי וסגנון החיבור בין האותיות והבדלי האורך והגובה במבנה הכתב ועוד למעלה מ 38 פרמטרים שכאלה, כך "פלוני" יכול להיות באחד מן הימים עצבני או עייף, אבל אישיותו הייחודית נשארת אישיותו הייחודית גם אם הוא עייף או עצבני והיא ניתנת לאבחון.

  תגובה

מנהל הפורום: סיון זמיר

הבעלים של משרד זמיר גרפולוגים, מנכ"ל וגרפולוג ראשי בחברה. עוסק למעלה מ- 15 שנה כגרפולוג בתחום המש
למידע נוסף

053-9374432 חיוג
הודעה

גרפולוגיה משפטית עוסקת בכל הקשור בכתב היד, לרבות אימות חתימה, בדיקת זיופים והשוואה בין כתבי-יד ומסמכים. תפקידו של המומחה בתחום גרפולוגיה משפטית לאבחן ולקבוע אם מדובר בחתימה אמיתית, או מזויפת. הנכם מוזמנים לשאול בפורום שאלות המטרידות אתכם בסוגיות אלו.