אימות חתימה מצולמת בבדיקה גרפולוגית - פורום גרפולוגיה משפטית

שאלה חדשה
 • גדי

  נשלח ע"יגדי 13:24, 25 בנובמבר 2013

  יש לי צילום של חתימה שאני רוצה לאמת שהיא של זה שחתם. האם על סמך צילום בלבד אפשר יהיה לעשות את הבדיקה. ועוד שאלה, האם חוות דעת בבית משפט יכול לתת רק גרפולוג משפטי או כל גרפולוג?

  השב
 • מנהל הפורום:סיון זמיר

  זמיר סיון - גרפולוג משפטי,מנהל הפורום

  08:38, 26 בנובמבר 2013

  בכדי להנפיק חוות דעת בעלת תוקף חזק ומסקנה בסבירות גבוהה עבור בית המשפט יש חשיבות מרובה לבחינת מסמך המקור, שכן רק בבדיקת מקור ניתן לבצע בדיקת לחץ כתב, שטף דיו וצפיפות דיו [בדיקות מיקרוסקופיות המבוצעות למידת חריטת כלי הכתיבה בנייר], במקרים נדירים ניתן להוציא חוות דעת על בסיס מסמכים מצולמים בלבד, אבל חוות דעת כזו תהיה תמיד מסוייגת וללא מסקנה בסבירות הגבוהה ביותר האפשרית, לגבי שאלתך השנייה, רצוי שגרפולוג משפטי יכתוב חוות דעת לבית משפט, כי רק גרפולוג משפטי יידע להגן על חוות דעתו בשלב מאוחר יותר של החקירה הנגדית בשלב ההוכחות, גרפולוג ללא נסיון בתחום המשפטי עשוי לשגות במתן ההסברים בעת חקירתו בשלב ההוכחות בבית משפט.

  תגובה

מנהל הפורום: סיון זמיר

הבעלים של משרד זמיר גרפולוגים, מנכ"ל וגרפולוג ראשי בחברה. עוסק למעלה מ- 15 שנה כגרפולוג בתחום המש
למידע נוסף

053-9374432 חיוג
הודעה

גרפולוגיה משפטית עוסקת בכל הקשור בכתב היד, לרבות אימות חתימה, בדיקת זיופים והשוואה בין כתבי-יד ומסמכים. תפקידו של המומחה בתחום גרפולוגיה משפטית לאבחן ולקבוע אם מדובר בחתימה אמיתית, או מזויפת. הנכם מוזמנים לשאול בפורום שאלות המטרידות אתכם בסוגיות אלו.