צריך הוכחה שלא זייפתי חתימה - פורום גרפולוגיה משפטית

שאלה חדשה
 • דורון

  נשלח ע"ידורון 12:03, 24 בפברואר 2014

  בחוזה הדירה שאני שוכר אני ובעל הדירה סיכמנו על הרהיטים והמכשירים החשמליים שנשארים בדירה וכאלה שהחזרתי לו. הוא עשה רשימה של מה שנשאר בדירה ומה שהחזרתי ושנינו חתמנו. במשך הזמן אני החזרתי לו רהיטים שלא היה לי שימוש בהם החתמתי אותו על החוזה שיש אצלי והוא לא חתם על חוזה שיש אצלו. אני צריך לצאת מהדירה והוא טוען שאני לא החזרתי לו את הרהיטים שהחתמתי אותו עליהם והוא צעק עליי שאני זייפתי את החתימה שלו כי לא יכול להיות שהוא לא זוכר שאני החתמתי אותו ועובדה שאצלו זה לא כתוב. מה אני עושה? יש לי חתימה שלו והוא טוען שאני זייפתי אותה. האם כדאי לקחת את החוזה לגרפולוג שיוכיח שלא זייפתי את החתימה שלו?

  השב
 • מנהל הפורום:סיון זמיר

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  12:22, 25 בפברואר 2014

  דורון שלום, על פניו זה מקרה קלאסי שצריך להגיע לגרפולוג שכן בעל הדירה שלך טוען שלא חתם, אתה טוען שהוא כן חתם והאפשרות היחידה להוכחה אם הוא חתם או לא היא המצאת חוות דעת שתקבע באופן ברור עם החתימות הם שלו, קח בחשבון שבבדיקה גרפולוגית ישנם שלושה שלבים.
  1. חוות דעת מקדמית [בדיקה ראשונית וקבלת מסקנה]
  2. באם יש צורך בהתאם לתוצאת הבדיקה, הפקת חוות דעת לבית המשפט.
  3. הופעה למתן עדות מומחה בבית המשפט.
  זה תהליך שצריך לקחת בחשבון.

  תגובה

מנהל הפורום: סיון זמיר

הבעלים של משרד זמיר גרפולוגים, מנכ"ל וגרפולוג ראשי בחברה. עוסק למעלה מ- 15 שנה כגרפולוג בתחום המש
למידע נוסף

053-9374432 חיוג
הודעה

גרפולוגיה משפטית עוסקת בכל הקשור בכתב היד, לרבות אימות חתימה, בדיקת זיופים והשוואה בין כתבי-יד ומסמכים. תפקידו של המומחה בתחום גרפולוגיה משפטית לאבחן ולקבוע אם מדובר בחתימה אמיתית, או מזויפת. הנכם מוזמנים לשאול בפורום שאלות המטרידות אתכם בסוגיות אלו.