לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
בכור אלכסנדרה

הוכחת זיוף החתימה בתביעה קטנה

אני מעוניינת להגיש תביעה בבית משפט לתביעות קטנות נגד חב' דינמיקה סלולר (חברה בת של סלקום) בקשר לזיוף חתימתי וקבלת דבר במרמה וכן הפרת חוק הגנת הצרכן. קניתי בדינמיקה 2 מכשירים סלולריים פשוטים בעלות של 600 ש"ח כל אחד. שנה לאחר מכן התחילה החברה לגבות ממני דמי ביטוח על המכשירים. גיליתי זאת אחר מספר חודשים. לא עשיתי שום ביטוח ולא התכוונתי לעשות. כשדרשתי להציג בפני הסכם או הסכמים חתומים ראיתי קישקוש במקום חתימתי. הגשתי תלונה במשטרה, אולם אני רוצה לתבוע את החברה מבלי לחכות לתוצאות החקירה שיכולה להימשך שנים. אודה על תשובות לשאלות הבאות: 1) האם נהוג להציג חו"ד של גרפולוג/ עדות הגרפולוג במסגרת תביעה קטנה, 2) האם אני יכולה לפנות לשופט ולבקש שימנה גרפולוג מומחה מטעם בית המשפט או שכדאי לי להגיש חו"ד כבר במעמד הגשת התביעה. 3) האם ייתכן מצב שבית המשפט לא ידון בזיוף החתימה בגלל שמתנהלת תלונה במשטרה? בתודה מראש, אלכסנדרה

סיון זמיר

אלככסנדה שלום, השאלות שלך מצויינות אך את כולן יש להפנות לעורך דין זה מקצועו להבין בסדרי דין ולא לגרפולוג שמקצועו הוא הבדיקה עצמה של סוגיית הזיוף, לכן פני לעורך דין והתייעצי איתו לגבי מה עדיף לעשות, לגבי המצאת חוות דעת גרפולוגית להליך של תביעות קטנות, זה מקובל ובדרך כלל מאד מוערך ע"י בית המשפט שלקוח פנה לגרפולוג והמציא חוות דעת של מומחה, לכן זו בהחלט אפשרות נכונה לטעמי ושוב כל שאר השאלות, לעורך דין.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום גרפולוגיה משפטית