החמרה ונכות מוסבת - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • הופ

  נשלח ע"יהופ 15:04, 14 באפריל 2015

  אני מוכר 10% משרד הבטחון עקב רצועה קידמית קרועה בברך לפני מספר חודשים סובבתי את הברך קרעתי לחלוטין את הרצועה את המניסקוס וסדקתי את הסחוס כתוצאה מזה עברתי שני ניתוחים אחד להוצאת חלק המניסקוס הקרוע והשני לשחזור רצוה . במהלך ההחלמה צהניתוח השני נפלתי עם הקביים על הישבן בחוזקה והחלו לי כאבים בגב כאשר לאחר חודש לא חלפו והחלו זרמי חשמל ברגל שמאל עברתי צילום רנטגן בכף הרגל וסיטי בגב והסתבר כי יש לי שתי פריצות דיסק ודורבן ברגל השנייה. מאז אני מתהלך על קב אחד כבר 6 חודשים. 1. מה הסיכוי להחמרה ברגל המוכרת? 2. מב הסיכוי להכרה בנכות מוסבת בגב וברגל שמאל? האם נהוג להפריד את תביעת ההחמרה והנכות המוסבת או להגישן שלובות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  15:41, 14 באפריל 2015

  מתאור המקרה אני מבינה ש"סיבוב" הברך שבגללו נגרם הנזק הנוסף, ארע בגלל אי יציבות של הברך שמקורה ברצועה הקרועה. אתה יכול להגיש בקשה להחמרת מצב יחד עם בקשה לנכות מוסבת בגב, מהנפילה. אין צורך להפריד. הקשר של הדורבן ברגל שמאל לנכות המוכרת פחות ברור. רצוי להתיעץ עם רופא ולקבל מכתב מתאים בענין.

  תגובה
 • 16:45, 14 באפריל 2015

  האם לכל ההליך יש צורך בעוד או במקרה של דחיית תביעה

  תגובה
 • 20:31, 14 באפריל 2015

  האם יכולה להיות סיבה מקצועית להפריד בין התביעות ? האם נועדה חכולה לראות זאת כחוסר תום לב אם אני לא מגישה אותן יחד?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  21:15, 14 באפריל 2015

  אין בעיה להפריד בין התביעות. בד"כ נח יותר להגיש הכל יחד ואז יש סיכוי לברור מהיר יותר, כי אותה ועדה יכולה לדון בשני הנושאים.
  מצד שני לא צפויה בעיה מיוחדת אם תחליט לפצל. לשיקולך.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  21:19, 14 באפריל 2015

  עו"ד יכול להשתלב בתיק בכל שלב, אולם ככל שמעורבותו מוקדמת יותר, כך יש סיכוי שימנעו טעויות. אנחנו ממליצים להעזר בעו"ד מהשלב הראשוני של הכנת התביעה או הבקשה להחמרה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.