החמרה שמיעה - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • shem

  נשלח ע"יshem 11:16, 27 באוגוסט 2015

  האים ניתן לתבוע בביטוח לאומי על החמרת שמיעה לאחר שועדה מחוזית משרד הביטחון דחתה אחריות להחמרה קשה נוכחיתבתואנה שלא תוכר החמרת שמיעה מעבר לשניקבע בעבר , דהיינו נכות 15% לצמיתות משנות השמונים . היום הנכות שוות ערך ל37.5%. אני מוכר על נכות צוואר אורטופדית עקב תאונה(תאונת עבודה). האם יש קייס להכרת החמרת שמיעה עקב התאונה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  16:48, 27 באוגוסט 2015

  אפשר לתבוע בביטוח הלאומי על נכות שלא הוכרה ע"י משהב"ט. לגבי הקשר בין התאונה לפגיעה בשמיעה - לא אוכל לענות מבלי לקבל את מלוא הנתונים. בסופו של דבר זו שאלה רפואית שרצוי להתיעץ לגביה עם רופא. שים לב שבביטוח לאומי אין צרוף של נכויות מארועים שונים ולכן אם הנכות השמיעתית לא קשורה לתאונה יתכן והכרה בה, במסגרת נכות כללית, תהיה חסרת משמעות מעשית.

  תגובה
 • 12:35, 30 באוגוסט 2015

  ברצוני להדגיש שבשנת 2002 נפגעתי בתאונת דרכים (מנגנון "צליפת שוט") ןהנני מוכר על ידי ביטוח לאומי כנפגע עבודה עם 10% נכות אורטופדית לצמיתות . שאלתי, האם ניתן לתבוע החמרה בשמיעה מביטוח לאומי על אף שאני מוכר כנכה צהל על סעיף זה בעבר ,אך לא הוכרתי ע"י קצין התגמולים על החמרה קשה בשמיעה שמתאימהלכ40% (יותר מאשר מוכר היום-15%). לטענת קצין התגמולים לא מכירים בהחמרה הנוכחית הקיימת, מעבר לשנקבע בעבר(15%).
  אם כך ,האם ניתן ל "שייך" ההחמרה לתאונת העבודה/ דרכים בצוואר שמבחינה רפואית יש קשר סיבתי בין הפגיעה בצוואר לפגיעה בשמיעה.
  תודה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  13:44, 31 באוגוסט 2015

  אם תצליח להוכיח מבחינה רפואית את הקשר בין ההחמרה במצב השמיעה לבין הפגיעה בצוואר בתאונה תוכל לקבל אחוזי נכות מהמוסד לביטוח לאומי במסגרת של "תאונת עבודה"

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.