• 27 באוגוסט 2015

  החמרה שמיעה

  האים ניתן לתבוע בביטוח לאומי על החמרת שמיעה לאחר שועדה מחוזית משרד הביטחון דחתה אחריות להחמרה קשה נוכחיתבתואנה שלא תוכר החמרת שמיעה מעבר לשניקבע בעבר , דהיינו נכות 15% לצמיתות משנות השמונים .
  היום הנכות שוות ערך ל37.5%.
  אני מוכר על נכות צוואר אורטופדית עקב תאונה(תאונת עבודה).
  האם יש קייס להכרת החמרת שמיעה עקב התאונה?

  27 באוגוסט 2015
 • מנהל הפורום עו"ד תמר סיון 27 באוגוסט 2015

  החמרה שמיעה

  אפשר לתבוע בביטוח הלאומי על נכות שלא הוכרה ע"י משהב"ט. לגבי הקשר בין התאונה לפגיעה בשמיעה - לא אוכל לענות מבלי לקבל את מלוא הנתונים. בסופו של דבר זו שאלה רפואית שרצוי להתיעץ לגביה עם רופא. שים לב שבביטוח לאומי אין צרוף של נכויות מארועים שונים ולכן אם הנכות השמיעתית לא קשורה לתאונה יתכן והכרה בה, במסגרת נכות כללית, תהיה חסרת משמעות מעשית.

  27 באוגוסט 2015
  • 30 באוגוסט 2015

   החמרה שמיעה

   ברצוני להדגיש שבשנת 2002 נפגעתי בתאונת דרכים (מנגנון "צליפת שוט") ןהנני מוכר על ידי ביטוח לאומי כנפגע עבודה עם 10% נכות אורטופדית לצמיתות . שאלתי, האם ניתן לתבוע החמרה בשמיעה מביטוח לאומי על אף שאני מוכר כנכה צהל על סעיף זה בעבר ,אך לא הוכרתי ע"י קצין התגמולים על החמרה קשה בשמיעה שמתאימהלכ40% (יותר מאשר מוכר היום-15%). לטענת קצין התגמולים לא מכירים בהחמרה הנוכחית הקיימת, מעבר לשנקבע בעבר(15%).
   אם כך ,האם ניתן ל "שייך" ההחמרה לתאונת העבודה/ דרכים בצוואר שמבחינה רפואית יש קשר סיבתי בין הפגיעה בצוואר לפגיעה בשמיעה.
   תודה

   30 באוגוסט 2015
   • מנהל הפורום עו"ד תמר סיון 31 באוגוסט 2015

    החמרה שמיעה

    אם תצליח להוכיח מבחינה רפואית את הקשר בין ההחמרה במצב השמיעה לבין הפגיעה בצוואר בתאונה תוכל לקבל אחוזי נכות מהמוסד לביטוח לאומי במסגרת של "תאונת עבודה"

    31 באוגוסט 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?