הטבות לנכה צה"ל המוכר בביטוח הלאומי - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • נכה צהל

  נשלח ע"ינכה צהל 20:32, 23 בנובמבר 2015

  הוכרתי כנכה צהל במחלת הסכיזופרניה אחרי מסע ארוך וקשה בית המשפט הכיר בי לא בגרימה רק בהחמרה 50 אחוז העורך דין שלי אמר לי שזה בסדר אבל אני לא שקט ומוטרד מהתוצאה כרגע אני מוכר בביטוח לאומי מקבל קצבה מלאה התיק שלי מורכב מאוד ונעשו המון טעויות שהצלחנו לתקן מה ההשלכות של 50 אחוז החמרה? ומה ההטבות שאני יקבל? כמובן שאני מעדיף להיות נכה צהל כי המחלה פרצה בשירות

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  16:19, 25 בנובמבר 2015

  ההכרה ב50% החמרה משמעה שדרגת הנכות שלך במשהב"ט תהיה מחצית מדרגת הנכות הכוללת. (למשל אם הנכות הכוללת היא 50% תקבל זכויות כאילו יש לך 25% נכות) כל עוד לא נקבעה לך דרגת הנכות הכוללת (שצריכה להקבע ע"י ועדה רפואית), לא ניתן לדעת מה תהיה דרגת הנכות המוכרת שלך ולא ניתן לדעת מה יהיו הזכויות שלך. בנוסף, צריך יהיה לראות אם עליך לבחור בזכויות בין הביטוח הלאומי ומשרד הביטחון.

  תגובה
 • 16:31, 29 בנובמבר 2015

  שלום לך תמר לא הצלחתי להבין את הסיפור הזה של בחירה בזכויות בין משרד הביטחון לבין ביטוח לאומי הוכרתי לא מזמן כנכה צהל בהחמרה 50 אחוז % למרות שתבעתי על גרימה על מחלת נפש כרגע אני מוכר בביטוח לאומי ואני בוחר במשרד הביטחון אחרי כל השנים שעברתי בתביעות עם משרד הביטחון בביטוח לאומי אני מקבל קיצבה מלאה הוכרתי כנכה צהל ומה לגבי 50% נוספים אני יקבל קצבה נוספת מביטוח לאומי ?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.