פציעת חייל בתאונת דרכים - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • אורית לדרמן

  נשלח ע"יאורית לדרמן 20:47, 3 באפריל 2016

  שלום רב, בני חייל המשרת שבוע שבוע, בשבוע שהוא בבית עבד כשליח על אופנוע. עשה תאונת דרכים נחבל בכתפו . פרק אותה וקרע את הרצועות בACJ . היום התקשרה מפקדת רמ 2 ואמרה שניפגש ביום שני הבא על מנת להסביר לנו מה הולך לקרות. כנראה שישוחרר מצה"ל . יעלה לועדה רפואית ולאחר מיכן לבקו"מ לשחרור. האם ניתן בכזאת קלות לשחרר חייל? האם יש סיכוי שיהפוך לנכה צה"ל? אנחנו חסרי אונים ולא יודעים מה עלינו לעשות. אודה לכם באם תתקשרו ותאירו את עיננו בכל הנושא הנ"ל.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  09:37, 5 באפריל 2016

  אורית שלום
  אם מבחינה רפואיתבנך אינו כשיר לשירות צבאי, צה"ל יכול לשחררו וקשה מאוד למנוע זאת.
  מאחר ומדובר בתאונת דרכים באפשרותו לתבוע את ביטוח האופנוע. כמו כן, יתכן ויוכל להיות מוכר כנכה צה"ל, למרות שמדובר בפגיעה בחופשה. הדבר תלוי בהתמלאות מספר תנאים ובכלל זה התנאי שנותרה נכות בשעור 20% ומעלה.
  לא ניתן לקבל פיצוי גם מביטוח הרכב וגם כנכה צה"ל, ויש לבחור באחד משני המסלולים. לכל מסלול יתרונות וחסרונות. חשוב מאוד שתקבלו יעוץ מעו"ד הבקיא בשני התחומים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.