הבחירה בחוק הנזיקין - תביעת נזיקין - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 13:54, 23 במאי 2016

  שלום, הוכרתי נכה על ידי קצין תגמולים לפני כשנה וחצי ומקבל גמלה חודשית. כיום אני רוצה להגיש תביעת נזיקין ומשרד הביטחון ביקש שלצורך קבלת אישור בחירה אני צריך להשיב את כל הסכומים שקיבלתי עד כה וגם תופסק הגמלה החודשית. לפי מה שהסבירו אני יכול להמשיך לקבל כספים ולא צריך להחזיר ורק בסוף ההליך אם יתנו לי פיצוי בנזיקין אז אוכל לבחור ואז להשיב הכספים. אני כיום לא במצב של השבת כספים ולא יכול לוותר על הגמלה. אילו אפשרויות עומדות בפני? האם באמת עליי להשיב את הכספים בשביל להתחיל תביעה בנזיקין?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  14:22, 2 ביוני 2016

  שי שלום
  בחוק הנכים נקבע כי לא ניתן לגבות כספים משני המקורות. (נזיקין ומשהב"ט). בפסקי דין בנושא נקבע כי ניתן לנהל ההליכים בשני המסלולים במקביל, עד קבלת ההחלטות לגבי זכאות. בפועל משרד הביטחון דורש מהנפגע להחליט על בחירתו בשלב מוקדם יותר, הדבר נובע, בין היתר, מכך שלמשהב"ט קמה לעיתים הזכות לתבוע את המזיק על הכספים ששילם לך, ואם ההחלטה מתעכבת הוא עלול להתקבל בבעית התיישנות. לדעתי עליך לעמוד על זכותך להחליט בנוגע לבחירה ולהחזרת כספים רק כשתתקבל החלטה בענין תביעת הנזיקין

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.