פניית קצין התגמולים ליו"ר הוועדות - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • עודד

  נשלח ע"יעודד 15:11, 23 במאי 2016

  שלום, נבדקתי לפני כחודש על ידי הוועדה הרפואית וכאשר צלצלתי לאגף השיקום כדי לברר אם יש החלטה, נאמר לי שהוועדה רפואית נתנה החלטה והעבירה אותה לקצין התגמולים, אך כעת קצין התגמולים החזיר את התיק לוועדה הרפואית לעיון היו"ר. שאלתי היא כזאת: 1) מה יכולה להיות הסיבה שבגללה קצין התגמולים החזיר שוב את התיק לוועדות הרפואיות לעיון יו"ר? 2) האם מדובר במקרה שכיח? 3) האם קצין התגמולים רשאי בכלל לפנות ליו"ר הוועדות לאחר שהוועדה הרפואית נתנה החלטה? 4) האם אני רשאי לבקש לעיין בהחלטת הוועדה הרפואית כפי שהועברה לקצין התגמולים? האם אני רשאי לעיין בהתכתבות בין קצין התגמולים ליו"ר הוועדות? תודה רבה מראש על המענה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  14:29, 2 ביוני 2016

  עודד שלום
  מדובר במקרה נדיר. יתכן ואין מאחורי הענין משהו מהותי - למשל שקצין התגמולים שם לב לטעות טכנית בהחלטה וכו' אך כמובן שהפניה עשויה להיות בענין מהותי.
  קצין התגמולים הוא צד מתדיין בפני הועדה בדיוק כמוך. כפי שבבית משפט לא יתכן שצד אחד יפנה לשופט ויסתיר זאת מהצד השני, כך גם במקרה שלך - זכותך המלאה לקבל העתק מההתכתבות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.