ועדה לפי תקנה 9 חוסר בספרות רפואית - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • עמית

  נשלח ע"יעמית 15:37, 4 ביולי 2016

  שלום ראיתי בדפדוף בשאלות מהעבר , שנשאלה שאלה , מה הדין באם נכה מוכר על פגימה מסוימת , ובעקבות הפגימה הזו (לדעתו הסובייקטיבית) נגרמה פגימה מוסבת , ואזי הוגשה בקשה לפי תקנה 9 . הוועדה הרפואית התכנסה , וציינה שאכן קיימת הנכות המוסבת שנטענת , אבל מכיוון שאין ספרות רפואית , נדחתה הבקשה להכרה. השאלה הייתה באם יש טעם לפנות לוועדה העליונה. " נחשפתי " לפס"ד שניתן לאחרונה במחוזי ת"א להלן : ע"ו 16389-07-15 בעניין של נכות מוסבת וגם בשאלת הביסוס על אסכולת רפואית . וכבוד השופטת בסעיף 8 אומרת " שאם אין בנמצא אסכולה רפואית , יש לנהוג כפי ההלכות של בית משפט עליון , שמקום שיש ספק בעניין הנכה , העניין פועל לטובת הנכה . כלומר אם אין סיבה אחרת ספציפית יש מקום לשקול הכרה. ולכן , ברשותך , האם הפס"ד המצוטט , מתווה דרך חדשה , וכן ניתן להגיע , ואף לקבל הכרה בנכות מוסבת , כי הרי המחלוקת הינה רפואית . אודה להכוונתך, מכיוון שבימים אלו , אני מתלבט אם לגשת לוועדה רפואית עליונה , כי המקרה די דומה , וחשבתי שלאור פס"ד שצוטט , כי יתכן , וישנו בסיס להכרה בנכות מוסבת , ע"פ המקרה הקונקרטי שלי , שכאמור אין ספרות רפואית בעניין. אודה להכוונתך בברכה עמית

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  17:26, 11 ביולי 2016

  עמית שלום
  ההלכה עדיין דורשת שהנכה יראה קשר סיבתי, לפחות ברממה של אסכולות, או, בהעדר אסכולות, שיראה שבמקרה הספציפי שלו יש נסיבות המבססות קשר לפחות ברמה של סבירות. אי ידיעה עדיין פועל לרעת הנכה.
  ההערכה היא של כל מקרה לגופו ולפי נסיבותיו, ולכן קשה לי להעריך את המקרה שלך, מבלי להכיר את פרטיו.

  תגובה
 • 17:56, 11 ביולי 2016

  עו"ד תמר שלום רב
  לצורך העניין הנדון ,כנראה שאין אסכולה.
  ולאור תשובתך " שיראה במקרה הספציפי שיש קשר לפחות ברמה של סבירות " האם , ברשותך , ניתן " לפשט " את הדברים ,
  אני הנכה , ואני פגוע קשה רפואית ( מחלה ) ואני מרגיש סובייקטיבית ,שהנכות המתבקשת , הנטענת , כנכות מוסבת , ואשר הוועדה המחוזית קבעה שקיימת אצלי .
  האם כל זה ניתן להכניס תחת ההגדרה כדברייך " שיש קשר לפחות ברמה של סבירות " , וכמובן שעמדה זו תתקבל ע"י הוועדה הרפואית העליונה מחד , או מאידך בערעור על ועדה רפואית עליונה בפני בית משפט על החלטתה.
  אודה להבהרתך
  עמית

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  17:43, 12 ביולי 2016

  עמית שלום,
  תחושתך הסובייקטיבית שמדובר בנכות מוסבת אינה מספיקה. צריך תימוכין אובייקטיביים יותר - המלצה מנומקת של רופא מומחה, מאמר רפואי עדכני ורציני וכו'.

  תגובה
 • 18:41, 12 ביולי 2016

  ערב טוב
  עו"ד תמר , תודה רבה , ובשורות טובות

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.