פיטורין מטעמי בריאות - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • אדירי

  נשלח ע"יאדירי 23:37, 10 במאי 2012

  תמר שלום רב!הנני משרת כשוטר 10 שנים וכן לפני כן שנתיים בקבע .נפצעתי בשירות המשטרה והוכרתי כנכה 34 אחוזים ע"י משה"ב .כיום בהיותי בשיקום ממושך ובחופשת מחלה הודיעו לי כי אני מופנה לוועדה רפואית ע"מ להפריש אותי מטעמי בריאות לכן אני רוצה לשאול מספר דברים. 1.האם מותר לפטר אותי בניגוד לרצוני,והאם המשטרה מחוייבת בחוק הנכים באשר להקצאת מקומות תעסוקה לנכי משה"ב .[כל פציעותיי הן בעת מילוי תפקידי ] 2.מה הם אחוזי הפנסיה שלהם אני זכאי .ומהן תנאי הפרישה. 3.האם ניתן לערער לבית המשפט בנדון וכן להוציא צוו עיכוב ביצוע . 4.האם אקבל גם פנסיה וגם תגמולים מלאים ממשה"ב. בתודה מראש.

  השב
 • 15:30, 15 במאי 2012

  ממתין לתשובה .והאם משרדכם מתמחה גם בדיני עבודה ויצוג כוחות הבטחון בוועדות רפואיות פנים אירגוניות [צבא ומשטרה ]

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  15:39, 15 במאי 2012

  אדירי שלום
  קשה מאוד למנוע פיטורין אם אינך כשיר לתפקיד בגלל מצבך הרפואי. הפנסיה תקבע לפי הותק וניתן להגדילה במידה מסוימת לפי אחוזי הנכות הרפואית שיקבעו לך. אם נכותך המוכרת באגף השיקום תהיה פחות מ 35%, וקיבלת הגדלת פנסיה בגלל הנכות, תהיה זכאי רק לרבע מתגמול משהב"ט. אם נכותך במשהב"ט תהיה מעל 35% תוכל לקבל את מלוא התגמולים במקביל לפנסיה.
  משרדנו מטפל ביצוג בהליכים באגף השיקום, כולל ועדות רפואיות, אך לא בועדות פנים ארגוניות או בהליכים לגבי זכויות בפרישה.

  תגובה
 • 23:08, 15 במאי 2012

  בהמשך לתשובתך כפי שציינתי כעת אני עם 34 אחוזי נכות .האם במידה ובהמשך לאחר פרישתי יועלו אחוזי הנכות מעל 35 אחוז האם אהיה זכאים למלוא הגמלה[בהתאם לשנות הוותק] והתגמולים גם יחד.תודה מראש.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  09:01, 16 במאי 2012

  מעל 35% תוכל לקבל גם גמלה וגם תגמולים מלאים מאגף השיקום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.