החמרת מצב - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
  • חייל

נשלח ע"יחייל 08:24, 8 ביוני 2012

שלום, לפני 18 שנים נפצעתי במהלך שירותי מרימון- פגיעות הדף, רסיסים, איבדתי יכולת לראות בעין אחת , וקרסול הרגל נתקע מבלי יכולת להזיזו. נקבעו לי 60 אחוזי נכות יחד. לא ייצג אותי עו"ד. עם השנים מסת השריר ברגל אבדה ועכזיו רגל אחת דקה ואחת נורמאלית. בנוסף החלו לי כאבי גב שכנרראה נובעים מההליכה בגלל הקרסול. אני רוצה להחמיר את המצב ואיני יודע אם לפנות לעו"ד או לעשות זאת עצמאית. אני חושש שהיות ומדובר בגוף גדול ירצו דווקא להוריד לי את אחוזי הנכות למרות שבפועל אמרו לי שהמצב סטטי ולעולם לא אוכל להחלים. מה דעתך?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

19:06, 8 ביוני 2012

לפני פניה לדיון חוזר בועדה רפואית עדיף לעשות הערכה מושכלת של מצבך. צריך לבדוק האם יש סיכון להפחתת נכות שנקבעה בעבר והאם מצבך כיום מצדיק העלאת הנכות, ובכמה. (אם ההפרש באחוזי הנכות קטן, אולי אין הצדקה מבחינתך להכנס להליך ההחמרה). אין ספק שעו"ד הבקיא בתחום ידע לבצע הערכה זו טוב ממך.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.