וועדה רפואית- מ.הביטחון - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 12:46, 4 בספטמבר 2012

  שלום רב, שמי אלי. לפני כשנה בזמן שירותי הצבאי נחבלתי בברך בעת חופשה, ולאחר חזרה לפעילות בבסיס (שבוע לאחר הפציעה) נחבלתי שוב באותו איזור (החמרה של הפציעה). מאז חלפה לה תקופה וכיום לאחר טיפול שיקום ושחרור מצה"ל אני במגעים מול משרד הביטחון בנוגע לזכויותיי. נדרשתי לגשת לרופא מטעם משרד הביטחון שיאמוד את חומרת הפציעה שלאחר הניתוח ובימים הקרובים אני עתיד לגשת לוועדה רפואית. אותו רופא סיכם את הפגישה כך: "לפיכך אני ממליץ להכיר בהחמרה של 75% בשל שירותו הצבאי. 50% בשל הפגיעה בחופשה. ו-25% בשל הפציעה בזמן הפעילות בבסיס." שאלותיי הן: א) איך עליי לגשת לוועדה הרפואית, ומה עליי להגיד בה? ב)לפי סיכומו של הרופא הבודק, מה ניתן להשיג בכך? תודה רבה רבה, אלי!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  13:01, 4 בספטמבר 2012

  אלי שלום
  הועדה הרפואית צריכה לקבוע את דרגת נכותך, ולכן עליך למסור לה את כל התלונות והבעיות שאתה סובל מהן היום. לאחר שהוועדה תעריך את הנכות הכוללת, היא תקבע את החלק שע"ח השירות, לפי ההחלטה של קצין התגמולים.
  ההמלצה שנתן הרופא לגבי הקשר הסיבתי בעייתית מבחינתך.
  משמעותה היא שרבע מהנכות לא יחשב בכלל (מסיבות שבוודאי מפורטות בחווה"ד), רבע יחשב ע"ח הפגיעה בצבא, וחצי ע"ח הפגיעה בחופשה.
  מאחר ופגיעה בחופשה מזכה בהטבות רק בדרגת נכות כוללת של 20% ומעלה, המשמעות של הכרה במחצית היא שרק אם נכותך הכוללת הינה 40%, תהיה זכאי להטבות בגין הפגיעה בחופשה.
  מדובר בדרגת נכות גבוהה מאוד שכנראה שלא תקבע לך, ולפיכך תהיה זכאי, אם בכלל, להכרה רק עבור רבע מכל דרגת נכות שתקבע !

  תגובה
 • 02:09, 5 בספטמבר 2012

  המון תודה לך תמר,עשית לי מעט סדר.
  בכל מקרה,אין יותר מדי מה לעשות בנדון פשוט לגשת לוועדה הרפואית ולקוות לבשורות טובות?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  16:58, 5 בספטמבר 2012

  אלי שלום
  לקראת הועדה הרפואית כדאי שתכין מראש את התעוד הרפואי העדכני בנוגע למצבך וכן את הדברים שאתה רוצה להגיד לועדה לגבי מגבלותיך ומצבך כיום.
  לגבי קביעת הקשר הסיבתי - אם קיבלת הודעה על החלטה בענין, שבה מצוינת זכות ערעור לועדת הערעורים, עליך להגיש ערעור כבר עכשיו ולא להתעכב. אם לא, כשתגיע ההודעה הסופית על אחוזי הנכות והקשר הסיבתי, תוכל לערער גם על הקשר הסיבתי וגם על אחוזי הנכות, לפי מה שתמצא לנכון. (שים לב שמדובר בשני ערעורים נפרדים).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.