האם הכרה בנכה נצרך למפרע היא מעבר לשנה כמו תביעה רגילה - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • יואל

  נשלח ע"ייואל 14:53, 20 בנובמבר 2012

  במעבר מנכות רגילה לנכות נפגעי איבה,ונכה נצרך,היא לא מעבר לשנה כבתביעה רגילה,או שזה מיום קרות הפגיעה ומאז התשלום על בסיס נכה נצרך.תודה מראש!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  23:21, 20 בנובמבר 2012

  יואל שלום,
  תגמול לנכה נצרך לא משתלם רטרואקטיבית באופן אוטומטי. בד"כ התשלום הוא מיום הבקשה, או מועד ועדת הנצרכות. בנסיבות מסוימות ניתן לבקש שהתגמול ישולם רטרואקטיבית ממועד מוקדם יותר.

  תגובה
 • 22:52, 21 בנובמבר 2012

  תודה לך.מה הן הנסיבות המיוחדות?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  19:22, 26 בנובמבר 2012

  יואל שלום
  תגמול לנכה נצרך לא יכול להיות משולם ממועד מוקדם למועד ממנו משולמים התגמולים עפ"י החוק. בד"כ מועד הגשת התביעה או שנה רטרו'.
  בד"כ משולם התגמול מהיום בו הוגשה הבקשה לנצרך אולם במקרים מסוימים הנפגע לא יכול היה להגיש בקשה - בגלל שתביעתו נדחתה או נקבעה לו נכות נמוכה, ואח"כ בעקבות ערעור ההחלטה שונתה ובדיעבד נקבעת הכרה בדרגת נכות מספקת. אם הנכה מראה שבתקופה בה היה ענינו תלוי ועומד בערעור מצבו מבחינת כושר עבודה היה תואם למה שנדרש לגבי נצרך, יש מקום לבקש תשלום רטרואקטיבי בהתאם

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.