ועדה רפואית להחמרה וקצין התגמולים - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • לוחם לשעבר

  נשלח ע"ילוחם לשעבר 17:54, 19 במרץ 2013

  אני מוכר מ2010 ב20% זמני-- "ptsd כושר תפקוד בינוני" לפני שנה אושפזתי ע"י רופא צבאי באישפוז פסיכאטרי (שכמובן העלו עוד שלל אבחנות) ל5 חודשים סה"כ. חיי נהרסו כליל. השתחררתי וכיום במסלול שיקום (לימודים). לא כ"כ מצליח השיקום. לפני שבועיים עברתי ועדה רפואית במחוז ירושלים בבקשתי להחמרה. לפני כשבוע קיבלתי הודעה "הועדה סיימה לדון בענינך, והתיק יועבר לקצין התגמולים לקבלת החלטה" היום קיבלתי טלפון מקצין התגמולים שאמרה "תיקך מועבר מירושלים לתל אביב, ועקב פסח תתעכב ההחלטה" 1. האם זהו דבר פרודצדורלי מקובל שהתיק עובר לתל אביב? אני מפחד שהם יורידו לי. 2. האם אפשרי בתיאוריה שקצין התגמולים יוריד את "הקשר הסיבתי" שהוכר ב2010? 3. האם יש זמן מינמלי הקבוע בחוק לעניין זמן ההודעה אלי מרגע החלטת הוועדה/ קצין התגמולים? אשמח לתשובה... פסח בחרדה מטורפת...

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  18:10, 19 במרץ 2013

  בכל החלטה של ועדה רפואית ההודעה על ההחלטה נשלחת ע"י קצין התגמולים, כך שההעברה לקצין תגמולים היא חלק מהתהליך הרגיל. הגב' כריסי אכן מטפלת בהודעות על החלטות של ועדות רפואיות שדנו בהחמרת מצב. אני מניחה שאין מקום לדאגה, אם כי בגלל חג הפסח אכן צפוי עיכוב בהוצאת ההחלטה.
  שיהיה לך חג שמח

  תגובה
 • 18:22, 19 במרץ 2013

  תודה על התשובה המהירה!! תודה - רק לגבי השאלה של "האם היא יכולה לשלול את הקשר הסיבתי שהוכר ב2010?" יש בידי עדויות רבות של מפקדים וחברים רבים מ!@#3 לבנון. שכבר יש בידי משהבט.
  זה דבר שקורה/ שיכול לקרות?
  אני בחרדה מטורפת......

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  11:12, 22 במרץ 2013

  רק קצין התגמולים מוסמך לבטל קשר סיבתי שנקבע בעבר. תפקידה של ועדה רפואית הוא לקבוע אחוזי נכות לגבי נושאים שהוכרו והיא עצמה אינה יכולה לבטל הכרה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.