תביעה שנייה משרד הביטחון - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • לינוי

  נשלח ע"ילינוי 12:24, 28 באפריל 2013

  שלום , אני בעלת 19% נכות ממשרד הביטחון לצמיתות בגין בעיות בעמוד השדרה משנת 2009. בשבוע שעבר נפלתי בעבודה על הברך ואני סובלת מכאבים עזים. ברצוני להגיש תביעה נוספת למשרד הביטחון. שאלתי היא , היות והפגיעה הינה בברך ולא קשורה לעמוד השדרה האם קיים סיכון בו ה 19% לצמיתות שנקבעו לי נמצאים בסכנה ? איך מבצעים את התחשיב של כלל אחוזי הנכות באם אני מגישה תביעה חדשה ? ומה קורה עם המענק החד פעמי שקיבלתי ? תודה מראש על התשובה : לינוי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  13:21, 28 באפריל 2013

  לינוי שלום
  בכל מקרה של תביעה נוספת, אחוזי הנכות בגין הפגיעה החדשה מצטרפים לאחוזים הקיימים. לדוגמא אם תקבע נכות של 10% על הברך נכותך הכוללת תהיה 27%. במקרה של זכאות לתגמול חודשי ילקח בחשבון המענק שקיבלת, בדרך של קיזוז סכום מסויים מדי חודש מהתגמול החודשי. כאשר התביעה הינה על הברך לא אמורים לבדוק מחדש את עמוה"ש, אם כי לפעמים יש ועדות שמוצאות לנכון להעיר בפרוטוקול, אם לדעתן הנכות שנקבעה לך בעבר לא תואמת את מצבך היום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.