• 30 באפריל 2013

  שאלה חשובה

  שלום רב
  השתחררתי מלפני 3 שנים, הספקתי לפני כמה חודשים לפתוח תיק במשרד הביטחון עם פציעה שהייתה לי בצבא ונגררה עד עכשיו ( רשלנות רפואית-אובחן בעיה בברך ובמציאות התגלתה לי מחלה בשם טרשת נפוצה)
  גילו לי את המחלה וישר נשלחתי לטיפולים שכללו mri, אשפוז דחוף ועוד... סהכ 1600 שקל.
  הייתי ממש במצב קטסטרופה, עכשיו יש שיפור קל(הכל ב3 חודשים) השאלה שלי זה אם התחלתי טיפולים ואני מרגיש שיפור, האם בוועדה רפואית יכולים לשלול אותי בשל שיפור מצב?

  30 באפריל 2013
 • מנהל הפורום עו"ד תמר סיון 30 באפריל 2013

  שאלה חשובה

  ליאור שלום,
  בשלב הראשון משרד הביטחון צריך להכיר בנכות שלך כקשורה לשירות. אם תקבע הכרה, יגיע השלב השני של קביעת הנכות. הנכות תקבע לפי מצבך במועד הבדיקה. אם המצב טוב יתכן ותקבע נכות נמוכה אפילו של 1%. עם זאת להכרה ולקביעת נכות יש חשיבות, גם כשהנכות מינימלית, למקרה של החמרה בעתיד

  30 באפריל 2013
  • 30 באפריל 2013

   שאלה חשובה

   מה? אבל זו חוצפה
   כי סבלתי 5 שנים עם בעיות מוטריות... גילו לי מחלה כלשהיא בגלל הרשלנות שלהם, מחלה בלי תרופה, מחלה לכל החיים שיכולה להתפרץ בכל רגע נתון, אז המצב השתפר לעומת מה שהיה לפני כחודש, נרשמתי להידרותאפיה, לוקח סטרואידים...
   זה לא הגיוני שהנכות תקבע על פי המצב עכשיו

   30 באפריל 2013
   • מנהל הפורום עו"ד תמר סיון 1 במאי 2013

    שאלה חשובה

    ליאור שלום
    הנכות נקבעת לפי מצבך היום. אם המצב בעבר היה חמור יותר אתה יכול לבקש מהועדה לקבוע לך נכות גבוהה לגבי תקופה מוגדרת בעבר. עליך להציג תעוד רפואי שישכנע שאכן מצבך היה חמור יותר. כמו כן, אם בעתיד תחול, חלילה החמרה, תוכל לבקש בדיקה חוזרת בגין החמרת מצב.
    הנכות שתקבע לגבי העבר הינה רק לתקופה שממועד שחרורך משירות חובה ואילך. לא קובעים נכות לתקופה בה היית חייל חובה.

    1 במאי 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?