שאלה חשובה - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
  • ליאור חלק

נשלח ע"יליאור חלק 07:49, 30 באפריל 2013

שלום רב השתחררתי מלפני 3 שנים, הספקתי לפני כמה חודשים לפתוח תיק במשרד הביטחון עם פציעה שהייתה לי בצבא ונגררה עד עכשיו ( רשלנות רפואית-אובחן בעיה בברך ובמציאות התגלתה לי מחלה בשם טרשת נפוצה) גילו לי את המחלה וישר נשלחתי לטיפולים שכללו mri, אשפוז דחוף ועוד... סהכ 1600 שקל. הייתי ממש במצב קטסטרופה, עכשיו יש שיפור קל(הכל ב3 חודשים) השאלה שלי זה אם התחלתי טיפולים ואני מרגיש שיפור, האם בוועדה רפואית יכולים לשלול אותי בשל שיפור מצב?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

14:45, 30 באפריל 2013

ליאור שלום,
    בשלב הראשון משרד הביטחון צריך להכיר בנכות שלך כקשורה לשירות. אם תקבע הכרה, יגיע השלב השני של קביעת הנכות. הנכות תקבע לפי מצבך במועד הבדיקה. אם המצב טוב יתכן ותקבע נכות נמוכה אפילו של 1%. עם זאת להכרה ולקביעת נכות יש חשיבות, גם כשהנכות מינימלית, למקרה של החמרה בעתיד

תגובה
  • 15:36, 30 באפריל 2013

מה? אבל זו חוצפה
    כי סבלתי 5 שנים עם בעיות מוטריות... גילו לי מחלה כלשהיא בגלל הרשלנות שלהם, מחלה בלי תרופה, מחלה לכל החיים שיכולה להתפרץ בכל רגע נתון, אז המצב השתפר לעומת מה שהיה לפני כחודש, נרשמתי להידרותאפיה, לוקח סטרואידים...
    זה לא הגיוני שהנכות תקבע על פי המצב עכשיו

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

13:50, 1 במאי 2013

ליאור שלום
    הנכות נקבעת לפי מצבך היום. אם המצב בעבר היה חמור יותר אתה יכול לבקש מהועדה לקבוע לך נכות גבוהה לגבי תקופה מוגדרת בעבר. עליך להציג תעוד רפואי שישכנע שאכן מצבך היה חמור יותר. כמו כן, אם בעתיד תחול, חלילה החמרה, תוכל לבקש בדיקה חוזרת בגין החמרת מצב.
    הנכות שתקבע לגבי העבר הינה רק לתקופה שממועד שחרורך משירות חובה ואילך. לא קובעים נכות לתקופה בה היית חייל חובה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.