במקרה בו אני ינותח בניתוח הכולל שיקום בכיסא גלגלים - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • לילי

  נשלח ע"ילילי 02:19, 10 במאי 2013

  ברצוני לדעת: (השיקום הוא חצי שנה ריתוק לכסא גלגלים + עוד חצי שנה פיזיותרפיה, הסיבה לניתוח היא לא מעבודה והנכות תהייה זמנית כמובן) באיזה סטטוס אני מבחינת ביטוח לאומי (האם נכה נזקק, או משהו אחר?) מהן הזכויות שלי מביטוח לאומי? ולפי מה הן נקבעות? האם אני זכאית לתעודת נכה? האם אני זכאית (או יש אפשרות) להעדפות כמו נכים רגילים (לדוגמא בעזרה בקניית רכב או דיור ציבורי, מה הקריטריונים? בברכה לילי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  23:11, 11 במאי 2013

  לילי שלום,
  אם הבנתי נכון את הפרטים שמסרת הניתוח אינו קשור לתאונת עבודה. במקרה כזה תוכלי לקבל נכות זמנית מביטוח לאומי במסגרת "נכות כללית" ויתכן שגם שר"מ (שרותים מיוחדים) לתקופה בה את מרותקת לכסא גלגלים. שאר הזכויות תלויות במצבך, דרגת הנכות ותקופת הנכות.

  תגובה
 • 00:26, 12 במאי 2013

  היי תמר,
  כאמור בהנחה שמדובר בחצי שנה בכיסא גלגלים בלי יכולת להזיז גפיים בכלל(!) ו-4 חודשים פיזיותרפיה, האם מצב זה מקנה זכות לאחד מהדברים האלה:
  *תעודת נכה
  *עזרה בקניית רכב
  *עזרה כלשהי ברכישת דיור ציבורי או העדפה על פני שאר האוכלוסייה
  אודה מאד על תשובה שתכלול את הקריטריונים לקבלת כל אחד מהם והאם מדובר בעזרה זמנית או לא

  בברכה
  לילי

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  16:19, 20 במאי 2013

  לילי שלום
  אשתדל לענות על עיקרי הדברים במסגרת המצומצמת של הפורום. במצב של נכות זמנית ניתן לקבל תעודת נכה (בעלת תוקף זמני), תו נכה (זמני) ודמי ניידות (זמניים). קשה להעריך מראש מה תהיה נכותך אחרי הניתוח, וסביר להניח שגם בתום הטיפול תשאר מגבלה מסויימת, שיתכן שתקנה זכויות. להטבות בדיור תדרש נכות צמיתה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.