ועדת ערעורים בבית-משפט שלום -דיון בפני הרכב - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 11:51, 18 ביוני 2013

  שלום הוגשת בקשת ערעור על החלטת רצין התגמולים. ניתנה החלטה שקובעת מועד קדם דיון , מועד הגשת עקרי הערעור , תצהיר ,מועג הגשת תגובה מטעם המשיב בנוסף ,החלטה שאומרת שאם מי מהצדדים מבקש שהדיון הראשון יתקיים בפני הרכב חברי הועדה לבקש זאת מבית-המשפט חודש לפני מועד הקדם דיון. הח"מ הגיש בקשה לדיון בפני הרכב חודש וחצי לפני על בסיס שהערעור הינו בנושא כספי בלבד וכל הנדרש נמצא בפני הועדה. השופט נתן החלטה לתגובת המשיב תוך 7 ימים , המשיב לא הגיב ,ולכן בקשתי לקבל במבוקש , השופט החליט שלא לקבל את הבקשה בפני הרכב חבריה . ואני שואל ,האם מה שמופיע בהחלטות הראשוניות הינו פורמט קבוע ,ומתחייב מתקנות סדר -דין אזרחי , או שלמרות ההחלטה , ומרות הבקשה המופרשת לאור האפשרות שנתנה בידי הצדדים דיון בפני הרכב כבוד השופט פעל ע"פ סמוכותו או חרג מסמכותו , והאם ניתן לעשות משהוא בנדון , כי הרי הדיונים וההחלטות ניתנות בפרק זמן ארוך מהסביר בטוחני שסוגיה זו תעניין את חברי הפורום וכן אודה לתשובתך בברכה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  16:29, 19 ביוני 2013

  דני שלום
  סעיף 28 לחוק הנכים קובע כי "קציני תגמולים וועדות ערעור לא יהיו קשורים בדקדוקי דיון ובדיני ראיה, אלא יפעלו בדרך שתיראה להם כמועילה ביותר לבירור השאלות העומדות לדיון". כלומר - הועדה אינה כבולה לתקנות. הנוהג לקיים קדם משפט ראשון בפני יו"ר הועדה בלבד הוא תוצאה של נסיון רב שנים שמלמד שלתיק נדרשת הנכה מסוימת בטרם הוא בשל לדיון בפני הרכב. בקדם המשפט השופט מברר ומחדד את גדר המחלוקת, מעלה לעיתים הצעה לפשרה וקובע את האופן בו ינוהל התיק בהמשך, כולל משך הזמן ומס' הישיבות שידרשו. אני מניחה שהשופט, בניגוד אליך, סבר כי יש מקום למצות את הליך הקדם בטרם מתקדמים לדיון בפני הרכב.

  תגובה
 • 19:36, 19 ביוני 2013

  תודה רבה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.