תביעה על בסיס נפשי. - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • רועי

  נשלח ע"ירועי 19:24, 7 ביולי 2013

  שלום.שמי רועי ואני בן 34 מחיפה. אני כבר מספר שנים מוכר נכה נפשי בביטוח לאומי...משהו כמו 5 שנים... מהצבא השתחררתי לאחר 4 חודשים על סעיף נפשי. המחלה-שזה בעיית אישיות חמורה התפרצה בצבא והוחמרה במשך כל 4 חודשים שהייתי שם... הרבה אומרים לי שאין חוק התישנות ואני עדיין יכול לתבוע את משרד הביטחון.. האם אני יכול עדיין לתבוע למרות שעבר כ15 שנה מאז שהשתחררתי מהצבא?ואם כן איזה סיכון אני לוקח אם אני לא מצליח בתביעה ירד לי הנכות מביטוח לאומי? אני מאוד מבולבל ולא יודע מה לעשות.אשמח לעזרה.... תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  09:35, 10 ביולי 2013

  רועי שלום
  אפשר להגיש תביעה למשרד הביטחון למרות ההתיישנות, אם יש תעוד מתאים מתקופת השירות. הגשת התביעה אינה פוגעת בזכויותיך בביטוח הלאומי ותצטרך לוותר על הביטוח הלאומי רק אם תצליח בתביעה כנגד משהב"ט ותבחר במסלול של חוק הנכים.
  עלול להיות קושי בגלל עצם העבובדה שאתה כבר מוכר בביטוח לאומי. צריך לבדוק ממתי בדיוק ניתנה לך ההכרה בנכות צמיתה כדי לוודא שהמסלול של אגף השיקום לא חסום בפניך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.