ערעור למחוזי על ועדת ערעורים - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 14:28, 23 ביולי 2013

  שלום האם כאשר מוגש ערעור על החלטת ועדת ערעורים ע"פ חוק הנכים לבית-משפט מחוזי ונקבע קדם דיון , מחובתו של הצד השני במקרה זה קת"ג להגיש תגובה לפני קיום הקדם כמו שבוצע לפני ועדת הערעורים. שאלתי נובעת מהעובדה שלפני שלושה חודשים הגשתי ערעור על החלטת ועדת הערעורים שדחתה את ערעורי על-הסף , נקבע מועד לדיון , וקת"ג לא הגיש תגובה כלל. בעקבות זאת הגשתי בקשה לבית-המשפט האם אין חובה בדין להגיש תגובה טרם מועד קדם הדיון , כבוד השופט העביר לתגובת המשיב . וכאשר ניתנה החלטה " אין זכות תשובה לערעור ,ומימלא אין זכות תגובה לתשובה , הבקשה נדחיית " אנני משפטן אבל לא נראה לי הגיוני שאזרח טוען לעוולה מצד צד שכנגד ומגיע לפתחו של בית -משפט לשלב של קדם דיון , אין חובה בדין לצד השני להגיש כתב תגובה או כתב הגנה . מבקש לדעת ברשותך , האם ההתנהלות המפורטת לעיל נכונה , או שכן יש חובה בדין להגיש כתב תגובה. בתודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  16:13, 23 ביולי 2013

  דני שלום,
  אין חובה להגיש כתב תשובה. כחלק מההליך יורה ביהמ"ש על הגשת עיקרי טיעון ועמדת משהב"ט תפורט בעיקרי הטיעון.

  תגובה
 • 16:32, 23 ביולי 2013

  עו"ד תמר
  תודה רבה.
  אם הבנתי נכון מתשובתך, במסגרת הגשת הערעור הוגשו כבר ע"י עיקרי הטיעון , וכעת נותר רק להמתין לקדם דיון בעז"ה ולהחלטה שתינתן ע"י בית -המשפט במעמד הדיון.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  12:49, 24 ביולי 2013

  דני שלום,
  עיקרי טיעון מוגשים בד"כ עם תיק מוצגים. תחילה של המערער ואח"כ של המשיב. אם יש החלטה על הגשת עיקרי טיעון אז גם אתה צריך להגיש ! יתכן וביהמ"ש קבע קדם משפט ראשוני עוד לפני הגשת עיקרי טיעון. בדוק היטב את ההחלטות בתיק.

  תגובה
 • 16:12, 24 ביולי 2013

  ,תודה רבה , ישר כח

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.