הגשת תביעה בתקופת התיישנות - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • דורון

  נשלח ע"ידורון 14:09, 15 באוגוסט 2013

  לכבוד עו"ד תמר סיון עברו וחלפו להם 3 וחצי שנים מרגע ששוחררתי משרות צבאי - לפני הזמן ולאחר תקופת שירות של שנה וחצי, השתחררתי לאחר אשפוז בברה"נ במצב לא טוב. היום אני עובד, מרגיש טוב, לא מטופל תרופתית ולא במסגרת טיפול אני מתפקד ועובד רגיל. היום אני מבין שנעשה לי עוול קשה במסגרת השרות הצבאי. ומרגע שהשתחררתי ועד לפני כמה שבועות לא ראיתי את התמונה כולה ולא ממש הבנתי את כל ההשלכות ועד כמה צילקו את נפשי . 1.האם ניתן היום לגבש תיק ולהגיש תביעה ? 2.האם קצין התגמולים רשאי להאריך את התקופה כאשר האירוע שנגרם לי נרשם ותועד ברשומות של צה"ל ? 3.מה הפרוצדורה הנדרשת לקראת הליך משפטי שכזה ? 4.מה בדרך כלל הסיכויים להצלחה בהגשת תביעה במסלול כמו שלי ? 5.מה חשוב שאני יעשה כבר בשלב זה לקראת פגישה אפשרית מול עו"ד ? 6.עד כמה מכביד ומיקר הטיפול בתיק תביעה במקרה שלי / בערך~ ? בתודה מראש בברכה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  14:28, 15 באוגוסט 2013

  דורון שלום
  ניתן להגיש תביעה גם היום, ולהתגבר על טענת ההתישנות אם יש מסמכים מתאימים.
  לצורך הגשת התביעה צריך לרכז את כל התעוד הרפואי הרלבנטי, המעיד על מצבך לפני השירות, במהלכו ולאחריו, וכן על תנאי השירות שלדעתך גרמו למצבך. רצוי להגיע עם מירב התעוד לפגישה עם עוה"ד כדי שיקבל תמונה כמה שיותר מלאה על התיק, ולהעריך סיכוייך. בתביעות מסוג זה קשה לדבר על סיכויי הצלחה "בדרך כלל". כל תיק ונסיבותיו.
  לפי תאורך מצבך כיום תקין. יתכן שתצליח בתביעה אך דרגת הנכות תהיה מינימלית ולא תזכה אותך בהטבות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.