קסיעת נכות זמנית עקב פגיעה בקרסול במהלך שמ"פ - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 20:04, 28 בספטמבר 2013

  שלום, הגשתי תביעה למשהב"ט בגין שבר בקרסול שארע במהלך שירות המילואים. במכתב שקיבלתי הוכרה לי נכות זמנית של 10% ונקבעה לי בדיקה חוזרת ל-2014. מה משמעות הקביעה? האם הקביעה כי מדובר בנכות של 10% תאפשר לי בעתיד לתבוע הכרה בנכות גבוהה יותר? ברצוני לציין שהשבר לא התאחה ואני עדיין סובל מכאבים בקרסול ובמגבלה בתנועה. האם כדאי לערער על ההחלטה? כמו כן, מה גובה המענק אליו אני זכאי? והאם קבלתו מהווה אשרור שלי לקבלת החלטת הועדה? אשמח לתשובתך המהירה בנושא. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  12:32, 2 באוקטובר 2013

  עדי שלום
  מאחר ונכותך זמנית תקבל מקדמה ע"ח המענק. גובה המקדמה יקבע לפי תקופת הזמניות של הנכות. בד"כ התשלום מתבצע רק לאחר שהמועד להגת הערעור חולף. קבלת התשלום אינה מהווה מניעה להגשת ערעור, בתוך המועד הקבוע בחוק. מאחר והינך מוכר כנכה צה"ל פתוחה בפניך הדרך לבקש בדיקה חוזרת במקרה של החמרת מצב. התשובה לשאלה האם להגיש ערעור כשנקבעת נכות זמנית אינה אחידה וההחלטה צריכה להלקח לגבי כל מקרה ומקרה בהתאם לנסיבותיו. עם זאת, ככל שתקופת הנכות הזמנית קצרה יותר, כך הטעם בערעור פוחת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.