תביעה משרד הביטחון - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • sivan

  נשלח ע"יsivan 18:35, 4 באוקטובר 2013

  עו"ד תמר שלום, אני בת 23, לפני כשנתיים, לאחר שנה בשירות הצבאי שלי בתור תצפיתנית חליתי בפקקת ורידים עמוקה ברגל. בעקבות כך שוחררתי מהצבא עם פרופיל נמוך, ועד לפני כשנה לקחתי תרופות מדללות דם. כיום לאחר בירור קרישיות יתר (גורם גנטי המביא להתפרצות המחלה) שיצא תקין הפסקתי ליטול מדללי דם, אולם אני עדין חובשת גרב אלסטית מידי יום, כנראה באופן תמידי. כמו כן, למחלה יש השלכות רבות על העתיד כמו סיבוכים בהריונות וכדומה. מבחינה תפקודית אני עושה הכל, אולם יש לי כאבים ברגל הפגועה כשאני לא חובשת את הגרב, ולעיתים אף כשאני חובשת אותה. החבישה מן הסתם מקשה עלי ומגבילה אותי מאוד, הן מבחינת ההגבלה בלבוש, מראה אסתטי וכמובן מבחינת חוסר הנוחות של הגרב עצמה. יש לציין שבמהלך השירות, כ-3 חודשים לאחר הגיוס התחלתי ליטול גלולות (דרך רופא צבאי). הרופאים אומרים שהמחלה התפרצה בעקבות השימוש בגלולות וישיבה ממושכת בתפקיד שלי (כ-8 שעות ישיבה מידי יום, מי שמכיר את התפקיד יודע שזה ללא תזוזה כלל, מבלי להחשיב את שעות השינה שגם הן מן הסתם ללא תזוזה). כשתבעתי את משרד הביטחון הם דחו את התביעה בטענה שהמחלה התפרצה בשל השימוש בגלולות ושאין קשר בין המחלה לבין תנאי השירות שלי. אולם כפי שכבר ציינתי, הבירור הגנטי יצא אצלי תקין, והגלולות לבד (שגם אותן קיבלתי דרך הצבא) לא מהוות סיבה למחלה. בנוסף, ישיבה ממושכת ידועה כגורם לכך או לפחות כזרז. כעת אני מתלבטת אם לנסות ולתבוע שוב. אני מעוניינת לקבל את חוות דעתך בנושא. דבר נוסף, יום לפני שהתאשפזתי בעצמי בבית החולים ניגשתי לביקור רופא של הצבא, והרופא שלח אותי הביתה, דבר שגרם להחמרת המצב שלי כשלמחרת הגעתי במצב קשה, דבר שהשפיע כמובן על המצב שלי כיום. האם אפשר וכדאי להתייחס גם לכך בתביעה? אולי בנפרד? תודה רבה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  12:03, 10 באוקטובר 2013

  סיון שלום,
  כדי להעריך את סיכויי ההצלחה צריך ללמוד את התיק על בוריו ולעיין בכל התעוד הרפואי, וכמו כן לקבל יעוץ מרופא מומחה מתאים. על פני הדברים, אם יש אפשרות להוכיח את הישיבה הממושכת, יש לכך סיכוי. מאחר וכבאר ניתנה בעבר החלטת דחיה, ומדובר בפתיחה מחודשת של תביעה, צריך לעמוד בדרישות של "ראיה חדשה" ולא מספיק להסתמך על החומר שהיה בתיק בעבר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.