תביעת משרד הבטחון - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 10:24, 6 באוקטובר 2013

  שלום. נפצעתי במלך השרות הסדיר שלי בברך ונאלצתי לעבור ניתוח עקב זה. הייתי בפגישת יעוץ אצל עו"ד שהציג לי את המחירים הללו: 7850 ש"ח לצורך חוו"ד, יעוץ רפואי וצילומי תיקים רפואיים שלי מהעבר. 1400 ש"ח על כל ועדה רפואית שתהיה בעתיד. 800 ש"ח על כל אחוז שאקבל. שאלתי זה האם אלו מחירים סבירים והגיוניים? האם מגיע לי לאחר מכן החזר ממשרד הבטחון על הוצאות אלו או לפחות על חלקן? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  12:07, 10 באוקטובר 2013

  ליאור שלום,
  המחירים אינם יוצאי דופן. עם זאת, לא ברור לי הסעיף "7850 לצורך חוו"ד, יעוץ רפואי וצילומי תיקים רפואיים". הוצאות אלו אינן חלק משכר הטרחה של עוה"ד אלא תשלומים לגורמים חיצוניים (הרופא המומחה, המוסדות הרפואיים שמעבירים את התיקים). עוה"ד לא מקבל כספים אלו לכיסו ואינך צריך לקחת אותם בחשבון שכר הטרחה.
  אין החזר על הוצאות במסגרת ההליכים באגף השיקום (כולל ועדות רפואיות). בערעורים שמגיעים לדיון בביהמ"ש, פוסק ביהמ"ש לעיתים החזר הוצאות, אך אין חובה לעשות כן.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.