"קצין התגמולים" - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 14:17, 19 באוקטובר 2013

  שלום אני נכה צה"ל משנת 82 -אז נקבעו לי 1 אחוזי נכות על נכות אורטופדית בירך בשנת 2000 הגשתי בקשת החמרה -הועלו לי אחוזי הנכות ל2 % -קראתי לאחרונה את פרוטוקלי הוועדה העליונה שך שנת 2000 לאחר שהגשתי אז ערעור אז וראיתי פסקה כדלקמן :" קצין התגמולים העלה את אחוזי הנכות ב1 % על הברך " הפציעה הייתה כאמור בחרך סמוך לברך. שאלתי היא לגבי "קצין התגמולים " -האם מדובר בסמכות עליונה יותר שבודקת את מסקנות הרופאים שישבו בוועדה ונותן גושפנקה או שינוי להחלטת וועדת הרופאים ? האם קצין התגמולים מעיין הכל החומר קרי -התביעה והחלטת הרופאים כדי לקבוע את החלטתו. האם לקצין התגמולים יש גם את היידע המשפטי הקונקרטי שעל פיו הוא מקבל את החלטתו. תודה אשר

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  14:53, 20 באוקטובר 2013

  משה שלום
  קצין התגמולים הוא זה שקובע את היקף ההכרה - איזה פגיעה תוכר. ועדה רפואית קובעת את הנכות לגבי הפגיעות בהן הכיר קצין התגמולים. אני מניחה שבמקרה שלך לאחר שהוברר שקצין התגמולים הכיר גם בברך ולא רק בירך, הוסף אחוז הנכות, אבל צריך לראות את השתלשלות הדברים המלאה כדי להבין מה היה המהלך בתיק שלך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.