פגם משפטי ? - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • יגאל

  נשלח ע"ייגאל 01:02, 25 באוקטובר 2013

  שלום במסגרת תביעתי להעלאת אחוזי הנכות האורטופדית (אני נכה ותיק) הייתי בועדה רפואית והצגתי את טיעוני -הוועדה ביקשה ממני הן בכתב והן הע"פ לגיע לישיבה נוסםת עם צילום נוסף של איבר אורטפדי שלא היה ברשותי בישיבה הראשונה (שתי הישיבות היו במסגרת הוועדה הרפואית -לא העליונה). בישיבה השנייה לא הצליחו רופאי הוועדה להעלות במחשב שלהם את דיסק הצילום החדש שהבאתי איתי למרות שמדובר בדיסק שנעשה במסגרת קופת חולים לאומית נתבקשתי בכתב לשלוח להם העתק דיסק בדואר וכך אכן נעשה -אך בכך נפגמהלדעתי זכותי להציג להם טיעוניי "און ליין" בזמן שהם צופים לידי בדיסק -כאמור הם צפו בדיסק בלעדיי.ודחו את בקשתי להעלאת אחוזי הנכות. למיטב ידיעתי בכל ישיבה מציין אתובע לפרוטוקול את טיעוניו . האם מדובר באיזה פגם משפטי בכך שלא יכולתי להעלות טיעוני מול חברי הוועדה -אמנם תביעתי נמסרה מראש בכתב אך הצגת הטענות בעל פה בוועדה בזמן אמת יש לי אפקט אחר (הרי זומנתי אישית להציג את הדיסק). כאמור שאלתי היא האם מדובר בפגם משפטי/אתי מצד הועדה ? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  17:25, 27 באוקטובר 2013

  יגאל שלום
  ראשית, מאחר ומדובר בועדה מדרג ראשון, אינך נזקק לפגם משפטי כדי לערער.
  לגופו של ענין - לכאורה פגיעה בזכות הטיעון היא פגם משפטי, אבל צריך לבדוק אם אכן היתה כאן פגיעה מהותית בזכות הטיעון. על פני הדברים לא נראה שהיתה פגיעה כזו. הופעת בפני הועדה והיתה לך הזדמנות לטעון את טענותיך. הזימון השני נועד רק לצורך הצגת הצילום לעיון הועדה, ואני לא מניחה שהתכוונת לטעון לגבי הועדה לגבי אופן הפיענוח של הצילום. לא ברור לי איזה טענות התכוונת להעלות בעת שהועדה מעיינת בצילום, שלא נטענו קודם. אם אכן היו לך טענות שצריכות היו להשמע במעמד העיון בצילום אתה יכול לנסות לפנות ליו"ר ולבקש לבטל ההחלטה ולזמן אותך לדיון חוזר בענין. בכל מקרה, פתוחה בפניך האפשרות לערער לועדה רפואית עליונה, בתוך המועד שנקבע לכך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.