נכות מוסבת - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • גבי

  נשלח ע"יגבי 22:55, 17 בנובמבר 2013

  שלום לני כ 10 שנים נוספה לי נכות מוסבת שורש היד וזאת לאחר ש20 שנה לפני כן הוכרתי כנכה צה"ל בשעור 1 % על היד- בסך הכל אני מוכר ב 2 אחוזים לפני 12 שנה כאמור הוכרתי כנכות מוסבת על שורש כף היד בגלל מגבלל כיפוף קלה - הייתי אז בשנות הארבעים לחיי.) כיום יש לי החמרה בשורש כף היד (בעיות כיפוף) ברצוני לבקש החמרה . האם הוועדה יכולה לטעון שההחמרה הינה כתוצאה מגילי המתקדם או שעומדת לזכותי הטענה שתחילתה של הפגימה שהוחמרה כעת הייתה בזמן שהייתי די צעיר .ולמעשה מדובר בהחמרה של פגימה מוכרת. מה אומרת הפסיקה המשפטית . תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  תמר סיון, עו"ד,מנהל הפורום

  12:46, 21 בנובמבר 2013

  גבי שלום
  כעקרון, כשקיימת נכות מוכרת ההנחה היא שהחמרה במצב קשורה לנכות. עם זאת, במקרים בהם חלף זמן רב מקביעת הנכות, עשויה להתעורר השאלה האם ההחמרה היא כתוצאה מהנכות או כתוצאה מתהליך טבעי של הזדקנות. ההכרעה היא בכל מקרה בהתאם לנתונים ולנסיבות הספציפיים שלו. ההחלטה צריכה להיות כמובן מנומקת. במקרה שלך, אם ההגבלה הנוספת קיימת רק ביד הפגועה ולא בשתי הידיים, זה עשוי ללמד על הקשר לנכות המוכרת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.