נכות ניורולגית - קביעת נכות - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 23:42, 18 בדצמבר 2013

  שלום ערעור בפני ועדה עליונה ,על ועדה מחוזית בנושא נכות ניורולגית שנובעת מנכות בעמוד שדרה מותני נתקבל ושונה מ -1% ל5%. הערעור נסמך על תלונתי ,ועל חוות דעת נירולוג , וחוות דעת אורטופד שקבעו 10% ( 32 7 ב' ) פגיעה בשורשים המותניים בצורה קלה עם הפרעה קלה בהליכה ובעמידה , וזאת בהסתמך על בדיקות אוביקטיביות וקליניות ותלונותי. בעת הבדיקה בועדה בעת פירוט תלונותי , בקשתי מכבוד הרופאים במעמד הבדיקה שנתבקשתי ללכת בחדר , להתחשב בעובדה שהבדיקה הינה בזמן קצר ,ובמטרים ספורים ,אשר אינה משקפת את המגבלות בחיי היום -יום בהפרעות בעמידה ממושכת ,ואף בהליכה . בעקבות כך נשאלתי ,אחרי כמה זמן מתחיל להרגיש כאב , ומה מידת הכאב ,והשבתי לאחר בערך 30 דקות. כאמור החלטת הועדה העליונה שנתקבלה חרף התלונות ובסתירה לחוות הדעת היא 5% ( 32 7 ב' ) שהיא פגיעה בשורשים המותניים בצורה קלה ללא הפרעה בהליכה או בעמידה . ואני שואל ? האם אין פה טעם לפגם ? למרות התלונות ,ולמרות הבדיקה הקצרה שנעשתה ביחס למשך היום ולמגבלות . קובעת הועדה שאין הפרעה כלל. ולכן , האם טענה זו הינה טענה משפטית אשר מאפשרת לי ערעור לבית -משפט ,ואם אכן כן האם יש סיכויים לביטול ההחלטה. או שהחלטת הועדה למרות שהתעלמה מהפרעות בעמידה או בהליכה נמצאות במסגרת סמכותן ושיקולם המקצועי. לתשובתך אודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  11:18, 23 בדצמבר 2013

  דני שלום,
  ביהמ"ש המחוזי אינו קובע נכות בעצמו, אלא מצביע על טעויות או שאלות הדורשות הבהרה מהועדה.
  יתכן ותצליח לשכנע את ביהמ"ש להחזיר התיק לועדה ע"מ שתסביר מדוע כאב אחרי 30 דקות אינו, לדעתה, בגדר הפרעה בהליכה.
  עם זאת, אני בספק אם ההחלטה הסופית תשונה.

  תגובה
 • 22:17, 23 בדצמבר 2013

  עוד תמר שלום
  בתחילה תודה על התייחסותך.
  אבל ברשותך . ונניח שבית -המשפט יקבל את הטענה , ובסופו של יום ספק אם ההחלטה הועדה תשונה.
  אבל עולה שאלה מהותית , חרף התלונות של הנכה להפרעה בהליכה או בעמידה , על איזה בסיס קליני או בדיקה אוביקטיבית יכולה הועדה לקבוע את עמדתה על בסיס בדיקה בחדר שאורכת כ-5 דקות ( כאשר הסעיף עצמו קובע " בצורה קלה " ללא הפרעה או עם הפרעה.
  חוץ מהתרשמות אמיתות טענות הנכה שכומבן מגובות ברשומות רפואיות.
  בברכה
  דני

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  13:32, 25 בדצמבר 2013

  אכן הבדיקה שיכולה הועדה לבצע מוגבלת עקב הזמן והמקום. ביהמ"ש עמד על מגבלות הבדיקה, וזו אחת הסיבות שהועדה נדרשת לנמק קביעתה, להתייחס לתעוד רפואי ולתלונות הנכה, ולתת הסבר במקרה שיש פער בין השניים.

  תגובה
 • 14:06, 25 בדצמבר 2013

  תודה רבה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.