נכות נפשית - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • ב

  נשלח ע"יב 08:06, 25 בדצמבר 2013

  אחי נכה צהל נפשית משנת 1982 (50%) . קיבל עד כה את הקיצבה המלאה. לפני כשנתיים גילינו שהפחיתו לו את הקיצבה למחצית לטענת משרד הבטחון שלחו לו טופס והוא לא מילא אותו. אחי דורש כספים מהוריי. הוא מקבל כ- 3500 ש"ח בלבד כשהוא גר בדירה ועליו לשלם מיסים אוכל וכו'. כשפנינו למשרד הביטחון נאמר לנו שהם שלחו לו טופס והוא לא מילא. (אחי לא משתף פעולה עם משרד הבטחון וגם אינו רוצה לבקש את המגיע לו - פשוט חי את חייו). הם טוענים שמי שלא רוצה קצבה הם לא מכריחים אותו. הרי מדובר בגבר רווק בשנות החמישים לחייו שהוא אפאטי לחיים , ללא תרופות וללא טיפול נפשי (אינו מעוניין) מה ניתן לעשות כדי להעלות לו את הקצבה, משרד הביטחון טוענים שצריך לראות אותו פסיכיטאר (אולם אינני רוצה לעשות דבר נגד רצון האח וזאת לאור העובדה שהוא היה בעבר אובדני). מה ניתן לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  13:34, 25 בדצמבר 2013

  קשה לפעול ללא שיתוף פעולה של אחיך. עליכם לנסות ולשוחח איתו בענין ולהסביר לו את המשמעויות הכלכליות וההשלכות על המשפחה כולה. אם לא ישתכנע לשתף פעולה נראה שאין מנוס מכך שיבדק ע"י פסיכיאטר שיכתוב המלצה מתאימה למשהב"ט, ואולי יש מקום למינוי אפוטרופוס שיוסמך לפנות במקומו ולבקש ההטבות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.