• 8 במאי 2014

  רשלנות מסכנת חיים

  שלום, לפני כ3 שבועות פניתי לביקור רופא עם כאבים בצד ימין של החזה, הרופא שלח אותי הביתה עם אבחנה של דלקת ריאות והפנייה לצילום חזה בחר"פ ליום שלמחרת [ציין שאם אני מעוניין אז יש אפשרות גם באשדוד עד 11 בלילה ניתן לעשות רנטגן], למרות ששוחררתי הביתה נסעתי לביקור רופא באשדוד שם ביצעתי צילום חזה שהתגלה בו פנאומוטורקס [חזה אוויר - חור בריאה שגורם לדליפה של האוויר ממנה אל בית החזה] מסוכן שהתפתח לטנשן פנאומוטורקס [מצב בו הלחץ בחזה גדול ומהווה סכנת חיים מיידית] ומייד הזמינו לי אמבולנס לפינוי דחוף.
  במידה והייתי מקשיב לרופא, הולך הביתה ומגיע יום למחרת וצריפין יתכן כי לא הייתי שורד את הלילה ללא טיפול.

  הטיפול עזר וכעת אני בריא ושלם אמנם עדיין כאוב, אין לי נכות כרגע על פי ידיעתי, ובכל זאת - האם ניתן לתבוע את הצבא / רופא ביקור רופא על רשלנות רפואית שסיכנה את חיי ? יש לציין כי הרופא איבחן הבנחה שגויה בזמן שהיו תסמינים משמעותיים של פנאומוטרקס ובמידה היה מבצע האזנה טובה בסטטוסקופ היה שומע נשימה מופחתת בצד ימין, בנוסף הרופא בעצמו ציין כי אינו בטוח מה זה.

  יש עילה לתביעה נגד משרד הביטחון או תביעה אישית נגד הרופא ?

  8 במאי 2014
 • מנהל הפורום עו"ד תמר סיון 9 במאי 2014

  רשלנות מסכנת חיים

  ראובן שלום
  תביעה נגד משהב"ט אפשרית רק אם נותרה לך נכות כתוצאה מהרשלנות בטיפול. לפי הפרטים שמסרת לא נותרה נכות כי פנית ביוזמתך לטיפול. לפיכך אין מקום לתביעה לפי חוק הנכים.

  9 במאי 2014
forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?