רשלנות מסכנת חיים - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • ראובן

  נשלח ע"יראובן 20:02, 8 במאי 2014

  שלום, לפני כ3 שבועות פניתי לביקור רופא עם כאבים בצד ימין של החזה, הרופא שלח אותי הביתה עם אבחנה של דלקת ריאות והפנייה לצילום חזה בחר"פ ליום שלמחרת [ציין שאם אני מעוניין אז יש אפשרות גם באשדוד עד 11 בלילה ניתן לעשות רנטגן], למרות ששוחררתי הביתה נסעתי לביקור רופא באשדוד שם ביצעתי צילום חזה שהתגלה בו פנאומוטורקס [חזה אוויר - חור בריאה שגורם לדליפה של האוויר ממנה אל בית החזה] מסוכן שהתפתח לטנשן פנאומוטורקס [מצב בו הלחץ בחזה גדול ומהווה סכנת חיים מיידית] ומייד הזמינו לי אמבולנס לפינוי דחוף. במידה והייתי מקשיב לרופא, הולך הביתה ומגיע יום למחרת וצריפין יתכן כי לא הייתי שורד את הלילה ללא טיפול. הטיפול עזר וכעת אני בריא ושלם אמנם עדיין כאוב, אין לי נכות כרגע על פי ידיעתי, ובכל זאת - האם ניתן לתבוע את הצבא / רופא ביקור רופא על רשלנות רפואית שסיכנה את חיי ? יש לציין כי הרופא איבחן הבנחה שגויה בזמן שהיו תסמינים משמעותיים של פנאומוטרקס ובמידה היה מבצע האזנה טובה בסטטוסקופ היה שומע נשימה מופחתת בצד ימין, בנוסף הרופא בעצמו ציין כי אינו בטוח מה זה. יש עילה לתביעה נגד משרד הביטחון או תביעה אישית נגד הרופא ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  11:24, 9 במאי 2014

  ראובן שלום
  תביעה נגד משהב"ט אפשרית רק אם נותרה לך נכות כתוצאה מהרשלנות בטיפול. לפי הפרטים שמסרת לא נותרה נכות כי פנית ביוזמתך לטיפול. לפיכך אין מקום לתביעה לפי חוק הנכים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.