תיק תביעה נגד משהב"ט מאז מלחמת לבנון ה-2 - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • אבישי

  נשלח ע"יאבישי 07:49, 10 באוגוסט 2014

  שלום רב, הבן נפגע בשירות מילואים במלחמת לבנון השניה (40 יום שירת) במהלך השירות פגיעה נפשית.שהיו אמורים לפנותו לטיפול ולא פונה. היום מאובן סכיזופרניה ב-2008 חתמנו חוזה עם עורכת דין שאחרי 3 שנים הסתבר שלא היתה התקדמות ואפילו לא מס תיק . נסנו לקדם התיק באופן עצמאי עד שנאמר לנו מאוחר מדי עדיף לקחת עורך דין ואכן כך עשינו חתמנו חוזה עם עורך דין אחר. בינתיים יש לנו מס תיק משנת 2009 . עכב סיבות שונות התיק ללא התקדמות. למרות שקיבלו את כל המסמכים הרלוונטים וכל המסמכים שביקשו. יש לציין שהבן עבר בדיקה אצל פסיכאטר מומחה דרך מש\רד הבטחון לפני כשנהו לאחר פנויות חוזרות על מצב התיק נודע לנו שהפסכיאטר המומחה ביקש ממשרד הבטחון שלר של הבן מקצינת הקישור. לאחר שנודע לנו שוב מה שנשלח לפסכיאטר לא היה ברור/קריא/מדויק . קצינת הקשור שלחה שוב המסמכים. יש לציין שהעיכובים מתמשכים מאחר שמשרד הבטחון עבר למשכנו החדש. הסביר לנו העו"ד שהעדיפות לנפגעי צוק איתן. ובינתיים שוב נופלים בין הכסאות . השאלה אך אפשר לקדם התיק במצב הנוכחי. האם יש למי לפנות? אבקש יעוץ דחוף מאחר שהבן עדיין לא מוכר באחוזי נכות .לפי החוק נבקש לדעת תוך כמה זמן לאחר בדיקת המומחה אנחנו אמורים לקבל תשובה נא התייחסותך ץ יש לציין שלפחות פעמיים בחודש מתכתבים עם העו"ד על מנת להתעדכן וכל פעם סיפור חדש. ?????בתודה רבה מראש, ההורים

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  10:42, 12 באוגוסט 2014

  אבישי שלום
  שלב הבדיקה ע"י הרופא המומחה הוא שלב מתקדם בטיפול. בד"כ, החלטת קצין התגמולים באשר להכרה או דחיה של התביעה ניתנת כ 3-4 חודשים לאחר בדיקה זו. במקרה שלכם, כנראה שחסר תעוד והדבר מעכב את הכנת חווה"ד. אפשר לנסות לברר באמצעות המוקד הטלפוני מה מצב הטיפול בתיק, האם חסר תעוד ואיזה, ולנסות לסייע באיתורו ובהעברתו. חשוב שתשבו עם עוה"ד המייצג אתכם ותבררו את הדברים לעומק. יתכן והוא מטפל בכל מה שצריך ואתם לא מודעים לכך, ובכל מקרה חשוב שאתם תהיו מעודכנים במה שקורה ושהוא יהיה מודע להרגשתם בקשר לעיכוב בטיפול.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.