שחרור מהצבא וועדות רפואיות דחוף! - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • אריה

  נשלח ע"יאריה 19:52, 14 באוגוסט 2014

  תמר שלום נפגעתי במהלך הסדיר ממחלה ונגרמה לי נכות. לא ברור כרגע הקשר לשירות ,אולם יש לי טענות על רשלנות. תאריך השיחרור שלי עבר והצבא רוצה להעלות אותי לועדה רפואית לענין פרופיל ולכן מבקש ממני למלא טופס תביעה ממשרד הביטחון בגין מחלה על מנת שיוכל להמשיך לתת לי סיוע רפואי עד שנה. האם עצם השחרור משנה משהו , הנכות כבר נוצרה. האם להאבק להשתחרר יותר מאוחר.הוא לוחץ עלי למלא את טופס התביעה כתנאי להמשך טיפול למספר חודשים על חשבון הצבא. מה לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  15:00, 15 באוגוסט 2014

  אריה שלום
  בסופו של דבר תאלץ להשתחרר מצה"ל. הגשת תביעה תאפשר לך לקבל טיפול רפואי במסגרת אגף השיקום, כל עוד תביעתך נמצאת בברור. זו זכות שאינך חייב לממש. אם אתה מעדיף תוכל לקבל טיפול במסגרת קופ"ח.

  תגובה
 • 17:14, 15 באוגוסט 2014

  יש תקנה 80.30 של משרד הביטחון המאפשרת גם דמי קיום לשנה .האם אני חייב להגיש תביעה על מנת לזכות בדמי קיום? מה לעשות על מנת לקבל דמי קיום לשנה על פי התקנה בהנחה שרפואית אני עומד בה?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  22:27, 16 באוגוסט 2014

  לא תוכל לקבל דבר מאגף השיקום בלי להגיש תביעה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.