תשלום הטבות בתקופת בחירת זכויות בין נכה ביטוח לאומי לנכה צה"ל - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • מייק

  נשלח ע"ימייק 11:21, 1 באוקטובר 2014

  עו"ד תמר סיון שלום , הוכרתי לאחרונה כנכה צה"ל רטרואקטיבית מ- 6/2010 , במהלך תהליך ההכרה הארוך ( 4 שנים של מאבק ) , הוכרתי ע"י ביטוח לאומי בין 5/2012 עד 5/2014 , וכשנתקבלה בסוף ההחלטה להכיר בי כנכה צה"ל , נתבקשתי לבחירת זכויות כיוון שטענו שמדובר באירוע אחוד , קרי שביטוח לאומי הכיר בי באותה נכות , בחרתי בזכויות להיות מוכר כנכה צה"ל , עקב כך קבלתי תשלומים של הקצבה ההטבות רטרואקטיבית , תוך שניכו לי את כל הקצבאות שקבלתי מביטוח לאומי , אך לא שולמו לי ההטבות בתקופת הכרתי כנכה ביטוח לאומי למרות שהקצבה הבסיסית ממשרד הביטחון כנכה צה"ל כן שולמה לאותה תקופת , שאלתי האם זה נכון ועומד בפסיקת הדין של ביהמ"ש עליון לתשלום הטבות , לא לשלם אחורה את ההטבות ( אחזקת רכב , הבראה , דמי חימום / קירור וכו' ) במקביל להכרתי כנכה ביטוח לאומי למרות שנוכו לי כל הקצבאות שנתנו לי מביטוח לאומי ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  14:04, 5 באוקטובר 2014

  מייק שלום,
  לדעתי על משהב"ט לשלם רטרואקטיבית את כל ההטבות ולא רק את התגמול הבסיסי. עם זאת יכול להיות שסך התגמול + ההטבות עדיין יהיה נמוך מתגמול הבטל"א ולכן מעשית לא יהיה כל שינוי בסכומים שתקבל.

  תגובה
 • 10:31, 6 באוקטובר 2014

  עו"ד תמר ,

  ראשית תודה על התשובה .

  לעניין התגמול של משרד הביטחון הבסיסי שניתן לי גבוה מזה של תגמול הבטל"א אף בלי ההטבות , כך שמבין שאני כן אמור לקבל על תקופה זו , במידה ומשרד הביטחון מתעקש על תשובתו זו ומסרב לשלם למרות האמור לעיל , איך עליי לפעול ?

  בברכת חג שמח וגמר חתימה טובה .

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  15:12, 17 באוקטובר 2014

  מייק שלום
  עמוד על קבלת תשובה בכתב, ועם קבלתה הגש ערעור לביהמ"ש.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.