צלצולים ופגיעות פוסט טראמטיות - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • מרק

  נשלח ע"ימרק 14:04, 28 בנובמבר 2014

  שלום רב, איש קבע שמשרת בחייל האוויר בסביבת מסלולים וגנרטורים, שמשרת בצבא מספר שנים. לפני כ-4 שנים נפצעתי בתאונת דרכים מהבסיס בדרך הביתה. הוכרתי בפגיעת צוואר וחזה . לאחר כשלוש שנים לאור צלצולים באוזניים וירידה קלה בשמיעה הגשתי בקשה להכרה כמחלת מקצוע אך לא הוכרתי,כרגע נמצא בהליכים משפטיים מול ק.תגמולים. שאלותי: יכול להיות שהצלצולים נבעו כתוצאה מתאונת דרכים ופגיעה בצוואר?האם יכול להגיש כהחמרת המצב?אחרי כמה זמן יכולים לבוא צלצולים באוזניים אחרי התאונה? לאחר בירורים רבים(אורטופדיים ונוירולוגיים) לא נמצא סיבה מיוחדת ללחצים בחזה (עכשיו התחלתי טיפול פסיכולוגי).האם יכול להיות כפוסט טראומה,הפרעות נפשיות?אחרי כמה זמן פוסט טראומה יכולה לבוא והאם מגישים כהחמרת המצב או נדרשת תביעת נוספת? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  10:25, 30 בנובמבר 2014

  מרק שלום
  צריך לבדוק את התעו דהרפואי בענינך ולהתיעץ עם רופא מומחה ע"מ לדעת האם ניתן לקשור בין התלונות הנוספות שלך לתאונה. אם הקשר אפשרי יש להגיש תביעה חדשה, שכן לא מדובר בהחמרת נכות מוכרת אלא בבקשה להכרה בנכות חדשה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.