שחרור מוקדם מצהל עקב פציעה והשלכות השחרור - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • דין

  נשלח ע"ידין 11:50, 11 בדצמבר 2014

  אני משרת בבה"ד 8 כמדריך אימון גופני, לפני כחודשיים נפצעתי בברך וקרעתי את המיניסקוס, פציעה שהובילה לניתוח תפירה שעברתי לפני כשבועיים. לפני מספר ימים הגעתי לצריפין על מנת להסתפח לרמ2. שם נפגשתי עם רופאה שהודיעה לי שבמקרה של תפירת מיניסקוס הצבא נותן 6 חודשי מנוחה בפרופיל 24-פרופיל פוסל שירות. בגלל שלי נשארה רק שנה בצבא המקרה הוא שונה וככל הנראה ישחררו אותי לדבריה, כעת אני מחכה לשיחת זכויות ולועדה רפואית שתקבע את הדבר. עולות כמה שאלות- במידה וישחררו אותי מי ישלם על המשך הטיפולים והשיקום? אם ישחררו אותי אשב בבית מרותק לא אוכל לעבוד ולא אקבל משכורת מהצבא-מה קורה במצב זה? האם מגיעים לי פיצויים עקב הפציעה? בסופו של דבר המצב נראה כאילו צה"ל עומד לזרוק אותי לכלבים ואני אמור להסתדר בכוחות עצמי.. אשמח לייעוץ, תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  13:10, 11 בדצמבר 2014

  דין שלום
  מי שנפצע תוך ועקב השירות הצבאי זכאי להגיש תביעה ולבקש להיות מוכר כנכה צה"ל. כל עוד התביעה בבדיקה תהיה זכאי לטיפול במסגרת אגף השיקום. אם בסופו של דבר תקבע לך נכות נמוכה מ 20% תועבר לטיפול קופ"ח. לגבי דמי מחלה בתקופה לאחר השחרור הזכאות אינה אוטומטית וניתן לממשה רק בהתמלא תנאים מסוימים. חשוב מאוד להגיש את התביעה בהקדם כדי שתתחיל טיפול באגף השיקום. למרבה הצער, ההסבר שניתן לחיילים לפני שחרור אינו תמיד מדויק. אם יוצג בפניך טופס למילוי עליך להבין שזהו טופס התביעה ולא טופס זמני לקבלת "הכרה זמנית". עדיף שתקבל יעוץ מסודר מעו"ד הבקיא בתחום לפני שתנקוט בהליכים.

  תגובה
 • 13:33, 11 בדצמבר 2014

  תודה רבה, הייתי רוצה לדעת מהי העלות של ייעוץ כזה ובנוסף מהי העלות של טיפול בתיק בנושא?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  15:23, 11 בדצמבר 2014

  דין שלום
  עלות הטיפול בתיק משתנה מעו"ד לעו"ד ומתיק לתיק בהתאם לנסיבות. רוב עוה"ד מקיימים פגישה ראשונית ללא עלות ובה תוכל לקבל הסבר על תהליך התביעה. אתה מוזמן ליצור קשר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.