הגירה, מצב שוק עבודה הייטק בארה"ב? - פורום רילוקיישן

שאלה חדשה
 • מושיק

  נשלח ע"ימושיק 14:58, 29 בנובמבר 2013

  היי, אני שוקל להגר לארה"ב, יש לי מספר שאלות אשמח אם מישהו יוכל לענות ולעזור, לפני שאני עושה צעד כזה חשוב לי לא להזניח את המקצוע שלי, ולהמשיך לעבוד בארה"ב בתחום הנדסת תוכנה. אני מתכנן להגר על בסיס של חתונה עם אישה אמריקאית, למי שתוהה זו לא תיהיה בעיה, הכל כבר מוכן. 1. מישהו יודע מה קורה בתקופה שבין אחרי החתונה ועד קבלת ויזת תושב קבע? הכוונה האם אפשר לעבוד מבחינה חוקית? 2. מה בכלל מצב שוק העבודה בארה"ב בתחום ההייטק (תוכנה)? או מה הסיכויי למצוא שם עבודה בתחום? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עמית עכו

  עו"ד עמית עכו,מנהל הפורום

  13:53, 1 בדצמבר 2013

  שלום,

  במידה ותתחתן עם אזרחית ארה"ב ותגיש מחוץ לארה"ב את הבקשה לגרין קארד,אינך רשאי על פי חוק לעשות רילוקיישן או להיות מועסק בארה"ב עד למועד קבלת ה-Immigrant ויזה בשגרירות ארה"ב.
  לעומת זאת, במידה ותתחתן עם אזרחית ארה"ב ותגיש את הבקשה לגרין קארד מתוך ארה"ב, מלבד הבקשה לגרין קארד תצטרך להגיש בקשה לשינוי סטאטוס (Adjustment of Status), אישור עבודה (Employment Authorization) ואישור נסיעה (Advanced Parole). אינך רשאי על פי חוק להיות מועסק בארה"ב עד למועד קבלת אישור העבודה (Employment Authorization Document). זה עלול לקחת עד 90 יום.

  בכבוד רב,

  עמית עכו, עו"ד
  קן-תור & עכו www.ktalegal.com
  03-6138202

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמית עכו

מנהל הפורום: עו"ד עמית עכו

שותף מייסד במשרד עורכי הדין קן-תור & עכו. מומחה לדיני הכניסה לישראל ולמדינות שונות בעולם. מחבר (משות
למידע נוסף

053-9367356 חיוג
הודעה

מנהל הפורום: גליה אלינסקי

מנכ"ל Relocation Source, חברה המלווה פעילויות רילוקיישן ופעילויות גלובליות, הן לישראל והן מחוץ לישרא
למידע נוסף

הודעה

בודקים מעבר למדינה אחרת? שוקלים הצעה מטעם העבודה לפרויקט מעבר לים? על נושאים אלו ועוד, כגון סוגיות של ישראלים המעוניינים לחזור לישראל, זכויות שחשוב לדעת בעת כניסה לישראל, זכויותיהם של עובדים זרים ובני משפחותיהם ועוד - כאן בפורום רילוקיישן